Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 22:45

autor: Maycuzai

W Diablo Immortal może pojawić się zupełnie nowa klasa

W serii Diablo może pojawić się nowa grywalna klasa. Według przecieków zawita ona już niebawem do Diablo Immortal.

Kilka dni temu zakończyła się zamknięta beta mobilnego Diablo Immortal. W listopadzie zeszłego roku serwis Wowhead wysnuł teorię, według której w tytule tym miałaby zostać wprowadzona zupełnie nowa grywalna klasa – Krwawy Rycerz (ang. Blood Knight). Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze nigdy w serii nie było nam dane pokierować taką postacią.

Przez kilka miesięcy dogłębnego przeszukiwania plików Diablo Immortal udało się odkryć m.in. męski model Krwawego Rycerza (oraz przesłanki o żeńskim), jego miecz oraz emblemat (z ang. Crest). Wowhead doniósł wczoraj, że w chińskim kliencie gry znaleziono również opisy dwunastu zaklęć, które sugerują potencjalną implementację Krwawego Rycerza.

„Szwadron Nietoperzy [z ang. Bat Troop – dop. aut.] – Krwawy Rycerz przyzywa stado nietoperzy w danym miejscu na X sekund. Kiedy zaklęcie jest aktywne, możesz sterować przyzwaną gromadą. Będzie ona automatycznie wyszukiwać pobliskich wrogów w swoim zasięgu i zadawać im X obrażeń co X sekund” – opis jednego ze znalezionych zaklęć.

W Diablo Immortal może pojawić się zupełnie nowa klasa - ilustracja #1
Męski model Krwawego Rycerza znaleziony w plikach gry.

W pierwszym Diablo możemy spotkać dwóch Krwawych Rycerzy: sir Gorasha oraz Lachdanana. Obaj służyli w gwardii króla Leoryka – którego znamy jako Króla Szkieletów, jednego z bossów w Diablo III – przed jego popadnięciem w obłęd. Taka starożytna formacja, która poprzysięgła bronić Tristram za wszelką cenę, zdecydowanie pasowałaby do klimatu Diablo Immortal.

„Krwawy Demon – zyskaj Złą Krew, kiedy zabijesz przeciwnika. Po zgromadzeniu jej odpowiedniej ilości możesz rzucić zaklęcie i przemienić się w Krwawego Demona na X sekund” – opis specjalnej formy Krwawego Rycerza, znalezionej w plikach Diablo Immortal.

Dodatkowo odkryty emblemat przypomina koronę Hrabiny – jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w uniwersum (zabicie jej jest celem misji Zapomniana Wieża w Diablo II). Za swojego żywota dokonała wielu nieludzkich czynów – mówi się wręcz, że zażywała kąpieli w krwi dziewic – zaś w Immortal została wskrzeszona. Ostateczne pozbycie się jej byłoby idealnym zadaniem dla kogoś władającego magią krwi, np. Krwawego Rycerza.

W Diablo Immortal może pojawić się zupełnie nowa klasa - ilustracja #2
Hrabina w koronie oraz odnaleziony w plikach emblemat.

Jeśli powyższe poszlaki okażą się prawdziwe, Krwawy Rycerz dołączy do grona pozostałych klas dostępnych w Diablo Immortal: Barbarzyńcy, Mnicha, Łowcy Demonów, Nekromanty, Czarodzieja i Krzyżowca. Tym samym stałby się pierwszą grywalną klasą w Diablo Immortal, która nie pojawiła się w żadnej poprzedniej odsłonie serii. Czy to prawda, przekonamy się niedługo, gdyż gra ma ukazać się na ekranach smartfonów – zarówno z Androidem, jak i iOS-em – w pierwszej połowie bieżącego roku.