Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2014, 11:51

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

W Destiny zagrało prawie 13 milionów graczy

Studio Bungie ujawniło kilka interesujących statystyk związanych z grą Destiny – jeszcze niedawno gorąco wyczekiwanym przez graczy konsolowym exclusivem. Okazuje się, że od wrześniowej premiery we wspomnianą produkcję zagrało niemal 13 milionów graczy, a nad samą marką pracuje obecnie grupa deweloperska złożona z 500 ludzi.

W Destiny zagrało od września niemal 13 milionów graczy. - W Destiny zagrało prawie 13 milionów graczy - wiadomość - 2014-12-23
W Destiny zagrało od września niemal 13 milionów graczy.

Destiny to futurystyczna strzelanka stworzona przez studio Bungie z myślą o konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Gra trafiła na rynek na początku września tego roku i w ciągu pierwszego dnia osiągnęła 500 milionów dolarów przychodu. Popularność omawianego tytułu cały czas utrzymuje się na bardzo okazałym poziomie, czego dowodem jest szereg statystyk ujawnionych niedawno przez twórców.

Okazuje się, że w omawianego FPS-a zagrało jak dotąd niemal 13 milionów graczy (a dokładnie: 12 869 066), tworząc prawie 23 miliony postaci i generując łącznie 872 404 449 przegranych godzin. Nad samą marką pracuje podobno zespół złożony z aż 500 ludzi. Niestety nie wiemy, jak wielu z nich zajmuje się zaplanowanym rozszerzeniem oraz ilu „szczęśliwcom” powierzono prace nad drugą częścią omawianego tytułu. Co więcej, raid o nazwie Crota's End (gwoli ścisłości, trafił on do gry wraz z pierwszym rozszerzeniem - The Dark Below - na początku tego miesiąca) ukończony został 769 razy. I tylko raz udało się go wygrać pojedynczemu śmiertelnikowi. Jest to wydarzenie bez precedensu, wszak stworzono go z myślą o 6-osobowych drużynach.

Co ciekawe, na sam koniec studio Bungie zaserwowało dla fanów omawianej produkcji prawdziwą wisienkę na tym informacyjnym torcie. W styczniu gracze oczekiwać mogą sporej aktualizacji, która powinna przynieść wszystko to, o co prosili do tej pory gracze. Brzmi ciekawie, chociaż więcej szczegółów pojawi się dopiero po Świętach.