Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 11:23

autor: Entelarmer

W Demon's Souls na PS5 znajdziemy ponad 180 podpowiedzi od twórców

Gavin Moore z Bluepoint Games podzielił się informacją odnośnie wsparcia systemu podpowiedzi PlayStation 5 w Demon's Souls. Twórcy przygotowali ponad 180 filmików, które będą stopniowo naprowadzać zagubionych graczy na rozwiązanie danego problemu.

Remake Demon’s Souls to z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji na PlayStation 5. Niemniej da się zauważyć, że część potencjalnych nabywców konsoli nie jest przekonana co do zakupu tego tytułu. Trudno się dziwić, bo gry studia From Software słyną z wysokiego (choć zwykle sprawiedliwego) poziomu trudności. Zdają sobie z tego sprawę twórcy odświeżonego DS-a, o czym świadczy informacja przekazana przez Washington Post. W artykule poświęconym m.in. wykorzystaniu możliwości oferowanych przez PS5 padła wzmianka o wsparciu systemu porad pozostawionych przez deweloperów. Jak się okazuje, nowe Demon’s Souls będzie z niego korzystać bardzo często. Według Gavina Moore’a (dyrektora kreatywnego w Bluepoint Games), przygotowano ponad 180 materiałów wideo, które będą dostępne z poziomu gry dla subskrybentów usługi PlayStation Plus. Każda z tych podpowiedzi będzie miała kilka stopni widoczności, by nie zdradzać od razu całego rozwiązania.

Rzecz jasna nie zdradzono zawartości tych filmików. Możemy jedynie zgadywać, że część z nich będzie pełnić rolę swoistego wprowadzenia w zasady gry, a pozostałe pokażą, jak poradzić sobie z co trudniejszymi wyzwaniami. Te pierwsze będą o tyle przydatne, że FromSoftware lubuje się w pozornym rzucaniu początkujących na głęboką wodę (dość wspomnieć „Pana Samouczka” z pierwszego Dark Souls). Demon’s Souls nie jest wyjątkiem, a zapewnienia twórców o dochowaniu wierności oryginalnemu wydaniu z 2009 roku każą wątpić w możliwość ułatwienia rozgrywki (vide nasz niedawny wywiad z Gavinem Moore’em). Tak więc nowy system pomocy z pewnością przyda się tym, którzy – zapewne nie raz – utkną podczas zwiedzania królestwa Boletarii. Demon’s Souls ukaże się wyłącznie na PlayStation 5 w dniu debiutu konsoli, czyli 12 listopada na świecie oraz 19 listopada w Polsce.