Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 10:27

Avatar od Ubisoftu opóźniony

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Avatar, nad którą pracują autorzy Tom Clancy's The Division, zaliczyła opóźnienie i ukaże się dopiero po marcu 2022 roku.

Firma Ubisoft poinformowała o opóźnieniu gry osadzonej w uniwersum znanym z filmu Avatar. Premiera produkcji planowana jest obecnie na rok rozliczeniowy, który rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. Nad tytułem pracuje studio Massive Entertainment, czyli zespół znany z serii Tom Clancy's The Division. Pierwszy raz o projekcie usłyszeliśmy ponad trzy lata temu, ale od tego czasu było o nim tak cicho, że w lutym tego roku twórcy musieli potwierdzić, że nadal znajduje się w produkcji.

Opóźnienie gry nie dziwi, gdyż poślizg zaliczyły również nadchodzące kinowe kontynuacje filmu Jamesa Camerona. Premiera pierwszej z nich, czyli Avatara 2, planowana jest dopiero na grudzień 2022 roku.

Warto wspomnieć, że to nie jedyna obsuwa, którą ogłosił Ubisoft. Kilka dni temu wydawca poinformował, że Far Cry 6 oraz Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine zadebiutują dopiero w następnym roku rozliczeniowym, czyli okresie od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 roku.

  1. Oficjalna strona serii Avatar
  2. Oficjalna strona firmy Ubisoft