Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 10:07

autor: Aquma

Wiedźmin 3 i Xbox Series X - praktycznie nie ma ekranów ładowania podczas szybkiej podróży

Youtuber, który otrzymał od Microsoftu egzemplarz Xboksa Series X, opublikował w sieci gameplay z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Co ciekawe, w czasie korzystania z szybkiej podróży gra ładuje się tak szybko, że nie wyświetlają się ekrany ładowania.

W SKRÓCIE:

  1. jedna z osób, które mają już dostęp do Xboksa Series X, uruchomiła na konsoli Wiedźmina 3: Dziki Gon;
  2. dysk SSD nowej platformy Microsoftu sprawia, że w czasie korzystania z systemu szybkiej podróży nie wyświetlają się ekrany ładowania – gra wczytuje się za szybko.

Jeden ze streamerów uruchomił Wiedźmina 3: Dziki Gon na otrzymanym od Microsoftu, testowym egzemplarzu konsoli Xbox Series X. Gra prezentuje się bardzo dobrze (pełny, dwugodzinny gameplay znajdziecie tutaj), ale najciekawszy detal dotyczy systemu szybkiej podróży. Korzystając z niego na nowym sprzęcie giganta z Redmond, nie zobaczymy żadnych ekranów ładowania – świat wgra się tak szybko, że nie zdążą się wyświetlić.

System szybkiej podróży na Xboksie Series X przypomina bardziej dziwny glitch niż mechanikę gry – świat psuje się i znika, a następnie znów pojawia.

Co ciekawe, mowa tutaj o standardowej wersji Dzikiego Gonu, która działa na XSX dzięki funkcji wstecznej kompatybilności. Warto przypomnieć, że w 2021 roku produkcja otrzyma darmową aktualizację, która pozwoli jej wykorzystać pełen potencjał platform nowej generacji (zarówno Xboksa Series X, jak i PlayStation 5). Dzięki temu Wiedźmin 3 będzie wyglądał i działał jeszcze lepiej (wykorzysta m.in. ray tracing).

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował w maju 2015 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W zeszłym roku pojawiło się również wydanie dedykowane hybrydowej platformie Nintendo Switch.

  1. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 – genialny RPG, który potrzebuje dopracowania
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3 na Nintendo Switch – Brzydki? Tak. Grywalny? Jak cholera!
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik
  4. Wiedźmin 3: Dziki Gon – strona oficjalna