Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 09:55

Dziadek RuneScape żwawy jak nigdy

Old School RuneScape, czyli antyczna wersja tego MMORPG, bazująca na wydaniu z 2007 roku, ustanowiła nowy rekord aktywności. Wynik ten wystarczyłby, aby produkcja trafiła do pierwszej piątki najpopularniejszych gier w serwisie Steam.

Old School RuneScape ustanowiło nowy rekord aktywności. W najgorętszym momencie 1 listopada w grę bawiło się 157 445 osób jednocześnie. Wynik ten obejmuje grających na PC oraz urządzeniach mobilnych. Sukces jest spowodowany m.in. popularnością uruchomionej 28 października Ligi Trailblazer, która dobiegnie końca 6 stycznia przyszłego roku.

W trakcie tego wydarzenia gracze wykonują specjalne zadania, za które otrzymują punkty ligi, pozwalające zdobywać potężne relikty, zapewniające różne przydatne bonusy. W ramach promocji eventu studio Jagex wypuściło zabawny filmik z rapującymi postaciami z gry

Osiągniecie wyniku ponad 157 tys. osób bawiących się jednocześnie jest szalenie imponujące, gdyż nie chodzi tu o główne RuneScape. Wariant Old School bazuje na wersji tego MMORPG, która dostępna była w 2007 roku. Już wówczas gra wyglądała jak relikt przeszłości, więc fakt, że dzisiaj nadal potrafi przyciągnąć tłumy przed ekrany robi duże wrażenie i pokazuje, że dla wielu graczy liczy się głównie zawartość, a nie oprawa.

Aby w pełni docenić wynik Old School RuneScape, warto porównać go z z dzisiejszymi statystykami Steam. 157 tys. graczy jednocześnie wystarczyłoby, aby gra trafiła do pierwszej piątki największych tytułów na platformie studia Valve, wyprzedzając np. Grand Theft Auto V.

Oczywiście należy mieć na uwadze, że projekt studia Jagex swój rekord ustanowił w niedzielę, kiedy większość tytułów wykręca swoje najlepsze wyniki w tygodniu. Sięgając jednak po zarchiwizowane przez serwis Steam Charts dane z tego dnia, możemy zobaczyć, że w najgorętszym momencie 1 listopada GTA5 miało 120 tys. graczy, Tom Clancy's Rainbow Six Siege89 tysięcy, a Team Fortress 2 - 84 tys., więc Old School Runescape najpewniej i tak znalazłoby się w pierwszej piątce niedzieli.

  1. Old School RuneScape – strona oficjalna