Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Vivid Games Press Release 22 czerwca 2012, 13:12

Vivid Games uzyskał status oficjalnego producenta gier na platformę Sony PlayStation 3

Vivid Games działa na rynku od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

BRIGHT- jedna z najnowszych produkcji Vivid Games - została zaakceptowana przez koncern SONY dla konsoli Sony PlayStation 3. Gra w cyfrowej dystrybucji trafi do sprzedaży w 2013 roku.

BRIGHT od początku roku produkowany jest na konsolę Sony PlayStation Vita. Teraz uzyskał również akceptację Sony jeśli chodzi o produkcję gry na PS3.

Vivid Games uzyskał status oficjalnego producenta gier na platformę Sony PlayStation 3 - ilustracja #1

"Umowa z Sony na produkcję i dystrybucję gier na konsoli Sony PlayStation 3 wpisuje się w naszą strategię rozszerzania portfolio platform, na których dostępne będą nasze produkcje, a co za tym idzie rozwojem firmy." – tłumaczy Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Spółka nie chce na razie zdradzać żadnych szczegółów dotyczących nowej gry. – Będzie to innowacyjny, wizualnie niesamowity, a przede wszystkim skrojony na miarę tych platform projekt- dodaje prezes. Premiera gry na PlayStation Vita planowana jest na koniec 2012 roku, a na platformę Sony PlayStation 3 w następnym roku.

***

Vivid Games działa na rynku od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją najwyższej jakości gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Wśród najbardziej znanych są m.in. seria Ski Jumping, FIM Speedway GP, oraz Speedball 2. W trakcie swojej działalności spółka wyprodukowała ponad 150 wielokrotnie nagradzanych gier na wiele platform sprzętowych. Współpracując ze znanymi na całym świecie firmami oraz markami stała się jedną z wizytówek polskiej branży gier komputerowych.