Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2007, 14:20

autor: Misiek

Valve przeniesie Portal na Wii?

Half-Life 2: The Orange Box zdążył się już ukazać w wersjach na Xboxa 360 oraz PC i został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez prasę, jak i przez graczy. Na swoją odsłonę czekają póki co posiadacze PlayStation 3, ale w ostatnim czasie pojawiły się plotki sugerujące, że również nabywcy Wii mogliby dostać możliwość sprawdzenia The Orange Box.

Half-Life 2: The Orange Box zdążył się już ukazać w wersjach na Xboxa 360 oraz PC i został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez prasę, jak i przez graczy. Na swoją odsłonę czekają póki co posiadacze PlayStation 3, ale w ostatnim czasie pojawiły się plotki sugerujące, że również nabywcy Wii mogliby dostać możliwość sprawdzenia The Orange Box. Nie chodzi tutaj bynajmniej o cały zestaw, a o jedną z jego ze składowych – Portal.

O takiej możliwości doniósł serwis GameGuru.in, który twierdzi w jednym z artykułów, że Valve obecnie rozważa możliwość przeniesienia Portal na Wii. Takowa wersja miałaby przynieść ze sobą ekskluzywne poziomy oraz w pełni korzystać z sensorów ruchu w kontrolerach japońskiej konsoli.

Valve przeniesie Portal na Wii? - ilustracja #1

Co na to twórcy? Doug Lombardi, reprezentant Valve, zdążył się już odnieść do tej sprawy. Stwierdził w wywiadzie dla Computer and Video Games że „to bardzo interesujący pomysł, ale nic w chwili obecnej nie jest w produkcji – jeszcze nie jest, w każdym razie.” Jest więc szansa, choć nie uzyskaliśmy jeszcze potwierdzenia. Będziemy informować Was o postępach tej sprawy.