Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2015, 19:06

autor: Bartłomiej "Bard" Plewnia

Uncharted: The Nathan Drake Collection - nowe tryby i trailer

Nadchodząca na PlayStation 4 kolekcja Uncharted pozbawiona będzie co prawda trybu multiplayer, ale nadrobi to lepszą oprawą graficzną, a także - co ważniejsze - nowymi trybami gry.

Uncharted: The Nathan Drake Collection - nowe tryby i trailer - ilustracja #1

Kolekcja trzech części Uncharted, dotychczas dostępnych jedynie dla graczy PlayStation 3, do posiadaczy PlayStation 4 trafi w wersji okrojonej, bo pozbawionej multiplayera. Dodanie do Uncharted: The Nathan Drake Collection trzech nowych trybów - Explorer, Speed Run oraz Brutal Difficulty, o których dowiedzieliśmy się z publikacji Game Informera, można traktować jako ukłon w stronę tych, którzy przygody Nathana Drake'a przeżyją na nowej konsoli od Sony.

Explorer to tryb, w którym poziom trudności walki jest znacznie obniżony - to rozwiązanie ucieszy głównie graczy casualowych, którzy w grach przygodowych cenią najbardziej rozwiązywanie zagadek. Ci, którzy lubią wyzwania, docenią tryb Speed Run, w którym liczony jest czas rozgrywki, co pozwala na porównywanie swoich wyników ze znajomymi w konkretnych fragmentach gry. Dla jeszcze bardziej wymagających zespół robiący konwersje serii na PS4 przygotuje Brutal Difficulty; jak sama nazwa wskazuje, będzie to tryb jeszcze trudniejszy niż Crushing Difficulty, do tej pory najtrudniejszy w grze. Brutal będzie dla gracza dostępny dopiero po przejściu gry na poziomie Crushing.

Studio przygotowujące odświeżone konwersje Uncharted: Drake's Fortune (2007), Uncharted 2: Among Thieves (2009) oraz Uncharted 3: Drake's Deception (2011), Bluepoint Games, wypuściło również nowy story trailer produkcji.

Bluepoint Games to studio odpowiedzialne między innymi za remaki cykli Metal Gear Solid czy God of War. W swoim dorobku ekipa ma także Titanfall w wersji na Xboksa 360. Oprócz powyższych nowości, ponad dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się o całkiem nowych trofeach oraz o trybie fotografii, który pozwoli nam dzielić się ze znajomymi screenami z Uncharted: The Nathan Drake Collection. Premiera gry nastąpi 9 października.

  1. Oficjalna strona Bluepoint Games
  2. Uncharted: The Nathan Drake Collection na pierwszym nagraniu z rozgrywką