Uncharted niszczy na Netflixie

Filmowa adaptacja gry Uncharted dominuje Netflixa. Widowisko, z Tomem Hollandem w roli głównej, przebija nawet największe oryginalne hity platformy streamingowej.

filmomaniak.pl

Zbigniew Woźnicki

Uncharted niszczy na Netflixie.
Uncharted niszczy na Netflixie.

Źródło: YouTube / Sony Pictures Entertainment

Premiera Uncharted na Netfliksie miała miejsce zaledwie 5 sierpnia, a film już stał się najchętniej oglądaną produkcją. Według portalu Fandom Wire filmowi nie wróżono sukcesu. Zazwyczaj ekranizacje gier nie są zbyt udane, a dodatkowo wybuch pandemii COVID skomplikował proces produkcyjny.

Wirus jednak nie był w stanie zatrzymać producentów i okazało się, że twórcom udało się dowieźć na tyle dobry produkt, że zadowolił on nawet wymagającego dyrektora generalnego Sony Pictures Motion Picture Group, Toma Rothmana:

To oznacza wielkie zwycięstwo każdej dywizji w firmie. Ten film był naszą pierwszą wielką produkcją, która została wstrzymana przez nadejście COVID. Mimo tych przeciwności wytrwaliśmy, żeby stworzyć film, który widzowie kochają. Dodatkowo promowaliśmy go oraz dystrybuowaliśmy ze strategiczną werwą i to wszystko pomimo pandemii.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Sukces Uncharted jest kolejną porażką Gray Mana. Flagowy tytuł Netfliksa miał zapowiadać powrót oryginalnych produkcji wysokiej jakości, ale zebrał bardzo przeciętne oceny. Natomiast Uncharted już po jednym dniu osiągnęło szczyt listy popularności, udowadniając siłę marki.

Nie wszyscy jednak mają możliwość obejrzenia filmu z Tomem Hollandem jako Nathanem Drakiem na Netfliksie. Na ten moment jest dostępny wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Na polskim rynku ma być udostępniony na HBO Max, ale wciąż brakuje oficjalnego potwierdzenia wraz z datą premiery. Według niektórych plotek pojawienie się Uncharted w kraju nad Wisłą mogłoby mieć miejsce jeszcze we wrześniu 2022 roku.

Film:Uncharted

premiera: 2022premiera PL: 2022przygodowyakcja

Uncharted to film przygodowy oparty na cyklu gier wideo od studia Naughty Dog. Młody łowca skarbów, Nathan Drake, oraz jego mentor, Victor „Sully” Sullivan, próbują odnaleźć fortunę Magellana. Uncharted to wyreżyserowany przez Rubena Fleischera (Venom) film przygodowy, stanowiący ekranizację przebojowego cyklu gier stworzonych przez studio Naughty Dog. Jego akcja rozgrywa się przed historiami opowiedzianymi w cyfrowych oryginałach. Młody awanturnik Nathan Drake zostaje zwerbowany przez swojego mentora, Victora „Sully'ego” Sullivana, w celu zdobycia skarbu Ferdynanda Magellana, który 500 lat wcześniej został utracony przez ród Moncada. To, co zaczyna się jako prosty skok, przeradza się w niezwykłą przygodę, która zabierze bohaterów w różne zakątki świata i postawi przed nimi masę wyzwań, na czele z bezwzględnym Santiago Moncadą chcącym zgarnąć fortunę dla siebie. W produkcji możemy zobaczyć Toma Hollanda (Nathan Drake), Marka Wahlberga (Sully), Antonio Banderasa (Santiago Moncada), Sophię Ali (Chloe Frazer), Tati Gabrielle (Braddock) oraz Pingiego Moli (Hugo). Zdjęcia kręcono w Barcelonie, Walencji, Lloret de Mar, Berlinie i Poczdamie.

Film Uncharted
Podobało się?

17

Zbigniew Woźnicki

Autor: Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum inne
2022-08-09
11:24

Redman2 Generał

Kino ma luzować po pracy, a nie być ambitne

Komentarz: Redman2
2022-08-09
11:31

Rezort Generał

Rezort

Pewnie większości osób nie chciało się wydawać kasy w kinie na ten film i czekali aż się pojawi na platformie.

Komentarz: Rezort
2022-08-09
13:07

not2pun Senator

not2pun

ah tylko w usa,

też z ciekawości chętnie obejrzę tego Gray Mana też widziałem, ale jakoś tak mało uważnie oglądałem, bo coś tak nie do końca zrozumiałem, o co była cała ta bitwa i gonitwa.

Komentarz: not2pun
2022-08-10
15:18

Ktoś taki Junior

Jakoś nie widzę Uncharted na Netflixie, czyżby artykuł to clickbait?

Komentarz: Ktoś taki
2022-08-14
20:04

A.l.e.X Legend

A.l.e.X
😂

ten film jest tak głupi że współczuje dla zniszczonych, chyba że chodzi o zniszczenie umysłowe ;) mógłby śmiało konkurować z serią 365 dni :)

Komentarz: A.l.e.X

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl