Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lipca 2022, 13:45

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Top Gun: Maverick zawdzięcza sukces Venomowi? Tak twierdzą szefowie Sony

Według szefostwa wytwórni Sony, ogromny sukces kasowy Top Gun: Maverick to zasługa zeszłorocznej premiery drugiej części przygód Venoma.

Kadr z filmu Venom/ Sony Pictures Entertainment.

Pokuszę się o stwierdzenie, że sequel oryginalnego Top Gun z 1986 roku pod względem bicia rekordów jest podobny do serialu Stranger Things (więcej na ten temat przeczytacie pod tym linkiem). Obie megaprodukcje z łatwością przekraczają, zdałoby się, nieosiągalne dotąd bariery popularności. Najnowsze przygody Pete’a „Mavericka” Mitchella, mają już na swoim koncie 1,2 mld dolarów wpływów z międzynarodowych kin. Widowisko z Tomem Cruise’em stało się najbardziej dochodowym dziełem wytwórni Paramount Pictures na terytorium Stanów Zjednoczonych, wyprzedzając tym samym kultowego Titanica.

Co ma wspólnego Venom z Top Gun?

Co ciekawe, swój nieprawdopodobny sukces najnowszy blockbuster zawdzięcza… Venomowi. Tak przynajmniej to wygląda z punktu widzenia władz Sony Pictures. Jak donosi serwis Variety, prezesi wytwórni uważają, że to właśnie premiera ekranizacji komiksu o kosmicznym pasożycie w 2021 roku, utorowała drogę do sukcesu innym filmom – w tym Top Gun: Maverick.

Sanford Panitch i Josh Greenstein w rozmowie z portalem Vulture wyznali, iż to właśnie Sony było jednym z pierwszych studiów, które masowo ściągnęło widzów do kin podczas pandemii.

Sony Pictures niczym pług śnieżny

Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy wypuszczać filmy w październiku ubiegłego roku, naprawdę nie było innych dużych tytułów. Wszyscy przesunęli swoje premiery na lato tego roku. Podjęliśmy duże ryzyko, wprowadzając do kin Venoma. Potem podwoiliśmy to dzięki Ghostbusters. A potem, gdy wszystkie inne tytuły zniknęły, postawiliśmy na Spider-Mana – nasze największe dzieło – powiedział Greenstein.

Czwarte duże zwycięstwo Sony nastąpiło na początku tego roku dzięki lutowej premierze Uncharted. Adaptacja kultowej gry wideo, w której wystąpili Mark Wahlberg i Tom Holland, zarobiła 401 milionów dolarów na całym świecie.

Panitch i Greenstein jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie sukcesy wytwórni w box office, począwszy od Venom 2: Carnage, utorowały drogę popularności Top Gun: Maverick.

Chyba wypada podziękować?

Powiedziałbym, że Top Gun w pewien sposób zyskuje na tym, że zrobiliśmy pierwszy krok. Venom jest początkiem tej historii, która pozwoliła Top Gun osiągnąć taki sukces, jaki osiągnął. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. To było ziarno, które wydało plon – dodał w wywiadzie Panitch.

Na koniec przypomnijmy, iż kolejnym filmem od Sony będzie Bullet Train. Widowisko z Bradem Prittem w roli głównej zadebiutuje na dużych ekranach już 5 sierpnia.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej