Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 stycznia 2015, 11:39

autor: Adrian Werner

Ultimate General: Gettysburg – wersja mobilna prawie gotowa

Twórcy strategii wojennej Ultimate General: Gettysburg poinformowali, że prace nad wersją gry na iPada prawie dobiegły już końca. Następna w kolejności ma być konwersja na Androida.

Mamy dobre wieści dla miłośników mobilnych gier wojennych. Studio Game-Labs ogłosiło, że dobiegają końca prace nad konwersją wyśmienitego Ultimate General: Gettysburg na iPada. Z wypowiedzi umieszczanych przez twórców na forum gry wynika, że następny w kolejności będzie port na Androida.

Obecnie wersja mobilna znajduje się w fazie zamkniętych beta testów i pełna edycja powinna trafić do sprzedaży już wkrótce, choć nie podano konkretnych dat. Wydanie pecetowe zadebiutowało w październiku zeszłego roku i zebrało bardzo pozytywne recenzje. Podczas przenoszenia projektu na iPada autorzy musieli uprościć lekko grafikę, ale gra wciąż wygląda bardzo dobrze i – co znacznie ważniejsze – twórcy nie dokonali żadnych cięć. jeśli chodzi o zawartość produkcji.

Zgodnie z nazwą, produkcja pozwala nam na objęcie dowództwa nad jedną ze stron bitwy pod Gettysburgiem, czyli największej potyczki wojny secesyjnej. Starcie podzielone zostało na obszerny zestaw scenariuszy, wśród których znalazły się zarówno misje historyczne, jak i te będące wytworami wyobraźni deweloperów. Co ważne, nasze sukcesy i porażki podczas realizacji każdego zadania wpłyną na dalszy przebieg bitwy i wszystkich pozostałych misji.

Ultimate General: Gettysburg kładzie nacisk na wierne odtworzenie realiów oraz atmosfery tamtych czasów. Wszystkie jednostki zachowują się tak, jak to wynika z zapisów historycznych, a wygrywanie starć wymaga sprawnego wykorzystywania terenu oraz formacji. Dodatkową atrakcją jest system morale, powodujący, że żołnierze nie walczą aż do kompletnej anihilacji ich oddziału – wpadną w panikę na długo zanim to nastąpi.

Warto na koniec przypomnieć, że głównym projektantem gry jest Nick Thomadis, który pecetowcom dał się poznać jako twórca serii modyfikacji DarthMod do cyklu Total War. Te fanowskie projekty naprawiały największy problem marki, czyli słabą sztuczną inteligencję. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że w Ultimate General: Gettysburg SI ma naprawdę wysoki poziom. Wirtualni generałowie są sprytni, bezlitośni i potrafią sprawnie wykorzystywać nasze błędy.

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.