Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2018, 20:51

autor: Adrian Werner

Ujawniono Unravel Two. Premiera jeszcze dzisiaj

Podczas konferencji Electronic Arts wydawca sprawił nam sporą niespodziankę. Firma nie tylko zapowiedziała Unravel Two, czyli kontynuację udanej platformówki sprzed dwóch lat, ale ogłosiła również, że jej premiera odbędzie się dzisiaj.

Największą nowością jest pojawienie się drugiej postaci, a wraz z nią trybu kooperacyjnego. - Ujawniono Unravel Two. Premiera jeszcze dzisiaj  - wiadomość - 2018-06-10
Największą nowością jest pojawienie się drugiej postaci, a wraz z nią trybu kooperacyjnego.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z obietnicami, Unravel Two trafiło do sprzedaży krótko po zakończeniu konferencji firmy Electronic Arts. Gra dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na żadnej z tych platform nie oferuje polskiej wersji językowej.

  1. Unravel Two w Origin (wersja PC) za 69,99 zł
  2. Unravel Two w PlayStation Store (PlayStation 4) za 84 zł
  3. Unravel Two w Microsoft Store (Xbox One) za 87,99 zł

Konferencję Electronic Arts poprzedzającą targi E3 oTworzyły duże gry, takie jak Battlefield V czy FIFA 19. Potem jednak pokazano coś mniejszego, ale nie mniej ekscytującego. Wydawca zapowiedział Unravel Two, czyli kontynuację wyśmienitej platformówki z 2016 roku.

Największe zaskoczenie przyszło kilka minut później, gdy okazało się, że na grę nie będziemy musieli wcale czekać. Unravel Two zadebiutuje bowiem na rynku jeszcze dzisiaj w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

W Unravel Two ponownie pokierujemy sympatyczną maskotką, uplecioną w całości z grubej, czerwonej włóczki. Tym razem nie uda się ona na przygodę samotnie – towarzyszyć jej ma kolega, także z włóczki, ale niebieskiej. Podczas zabawy obie postacie będą ze sobą ściśle współpracowały. Gra pozwoli na zabawę kooperacyjną w dwie osoby, ale będziemy mogli również bawić się samotnie i w takim wypadku dostępna ma być opcja przełączania się między bohaterami.

Pod względem mechaniki ma to być klasyczna platformówka 2.5D. Oznacza to, że choć grafika będzie trójwymiarowa, to sama rozgrywka odbywać się ma w dwóch wymiarach. Typowo zręcznościowe wyzwania urozmaicają elementy logiczne, wymagające rozwiązywania zagadek.

W porównaniu z pierwszą częścią rozgrywka ma być bardziej dynamiczna. Pojawi się więcej emocjonujących sekwencji. Natomiast konieczność współpracy między postaciami zapewni świeżość łamigłówkom.

  1. Oficjalna strona serii Unravel
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Unravel Two

Unravel Two