Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 listopada 2015, 12:25

autor: Pirlond

Ujawniono termin finałów Intel Extreme Masters 2016

Organizatorzy Intel Extreme Masters ujawnili konkretny termin przyszłorocznego finału rozgrywek, który po raz trzeci z rzędu odbędzie się w katowickim Spodku. Zmagania najlepszych zawodowych graczy na świecie będzie można obserwować w dniach 4-8 marca.

Przyszłoroczne finały Intel Extreme Masters odbędą się na początku marca 2016 roku. - Ujawniono termin finałów Intel Extreme Masters 2016 - wiadomość - 2015-11-25
Przyszłoroczne finały Intel Extreme Masters odbędą się na początku marca 2016 roku.

W rozesłanej do mediów wiadomości przedstawiciele Electronic Sports League oraz firm Turtle Entertainment i Intel ujawnili, że przyszłoroczne finały trwającego obecnie sezonu Intel Extreme Masters odbędą się pomiędzy 4 a 8 marca 2016 roku. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, areną rywalizacji po raz trzeci z rzędu będzie Polska – a konkretnie umiejscowiony w Katowicach Spodek. Ponownie w czasie imprezy zorganizowany zostanie turniej w League of Legends, w którym weźmie udział osiem najlepszych drużyn, ale to oczywiście nie wszystko. Po raz pierwszy odbędą się też zmagania w Counter-Strike: Global Offensive, w których boje toczyć będzie szesnaście zespołów. Tym samym słynna strzelanka autorstwa Valve powróci do kalendarza IEM po dłuższej przerwie – dotychczasowe zawody nie były oficjalnymi i były organizowane przez lokalne oddziały ESL.

W tej chwili pula nagród wynosi 350 tysięcy dolarów. Sto tysięcy przeznaczonych zostanie na League of Legends, podczas gdy 250 tysięcy zarezerwowano na Counter Strike: Global Offensive. A to nie wszystko, bo w planach są turnieje związane z innymi produkcjami. Ich tytuły mają jednak zostać ujawnione w późniejszym terminie (wiadomo, że jedną z nich na pewno będzie StarCraft II). Podobnie jak ceny biletów – wstęp na finały Intel Extreme Masters ma być bezpłatny, ale będzie można wykupić wejściówki uprawniające do wcześniejszego zajęcia miejsca na trybunach.

Finały IEM nie będą jedyną atrakcją przygotowaną dla miłośników wirtualnej rozrywki. W sąsiadującym ze Spodkiem Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się IEM Expo – targi, w trakcie których zaprezentowany zostanie najnowszy sprzęt komputerowy. Tak jak w przypadku finałów, wstęp na nie będzie darmowy.

Intel Extreme Masters to organizowana przez Electronic Sports League jedna z największych i najpopularniejszych imprez e-sportowych. W jej ramach odbywają się zawody w kilku znanych produkcjach, w tym m.in. w League of Legends czy Counter-Strike: Global Offensive.