Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 lipca 2021, 16:25

Ubisoft porzuca Tom Clancy's Elite Squad rok po premierze

Tom Clancy's Elite Squad otrzymało właśnie ostatnią aktualizację. „Ostatnią”, bo Ubisoft poinformował o planowanym zamknięciu serwerów. Gra będzie musiała ustąpić miejsca świeżo zapowiedzianemu Tom Clancy's XDefiant.

Żywot Tom Clancy’s Elite Squad okazał się bardzo krótki. Ubisoft poinformował, że udostępniona dzisiaj aktualizacja gry będzie ostatnią i firma zakończy rozwój tytułu. Serwery Elite Squad zostaną zamknięte 4 października.

Zapowiedziane w 2019 roku Elite Squad miało stanowić swoisty crossover marek Ubisoftu sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego w formie taktycznego RPG. Znalazł się tu nawet Sam Fisher, mimo że seria Splinter Cell od wielu lat nie otrzymała nowej odsłony. Niestety, najwyraźniej gra nie cieszyła się wystarczającym zainteresowaniem, skoro projekt zostaje porzucony tak szybko po premierze w sierpniu 2020 roku.

Co ciekawe, francuski wydawca bynajmniej nie zrezygnował z głównej koncepcji Elite Squad. Firma dopiero co zapowiedziała Tom Clancy's XDefiant, które również ma zjednoczyć fanów Splinter Cella, Ghost Recon, The Division etc. Tym razem Ubisoft stawia na sieciową strzelankę, co wydaje się bardziej logicznym posunięciem, zważywszy na gatunek reprezentowany przez de facto wszystkie produkcje z Tom Clancy w tytule. Testy gry rozpoczną się 5 sierpnia.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Elite Squad