Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 22:05

autor: Kono

Tython – kolebka Jedi

Tython jest planetą położoną w Głębokim Jądrze. To właśnie tutaj mieszkali pierwsi użytkownicy Mocy i tu narodził się Zakon Rycerzy Jedi.

Tython – kolebka Jedi - ilustracja #1
Tython
Tython
  • Region: Głębokie Jądro
  • System: Tython
  • Księżyce: 2
  • Przynależność: Republika
  • Sugerowane poziomy: 1-10

Wiele tysięcy lat przez Bitwą o Yawin uczeni przybyli na surową i tajemniczą planetę Tython w celu zgłębienia tajników Mocy. Niestety konflikt między frakcjami doprowadził do tzw. wojny Mocy, czyli kataklizmu, który niemalże zniszczył planetę. Niewielka grupka ocalałych opuściła Tython i w zupełnie innym systemie gwiezdnym założyła pierwszy Zakon Jedi. Po tym wydarzeniu Tython pozostał zapomniany na tysiąclecia.

Tython jest planetą startową dwóch republikańskich klas. Swoją przygodę rozpoczynają na niej przedstawiciele profesji: Jedi Knight i Jedi Consular.

Tython – kolebka Jedi - ilustracja #2

Powrót na Tython miał miejsce dopiero w czasie Wielkiej Wojny. Gdy Imperium Sith zaatakowało Coruscant, niszcząc świątynię Jedi, przedstawiciele Jasnej Strony Mocy zdecydowali się odbudować świątynię na Tythonie i tam trenować kolejne pokolenia wojowników. Podczas pobytu na planecie, Jedi zgłębili nie tylko historię wczesnych użytkowników Mocy, ale i dowiedzieli się, że tajemnicze moce Tython niosą ze sobą pewne mroczne dziedzictwo, którego pochodzenie pozostaje niewyjaśnione.