Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2021, 10:13

autor: Ness

Twórcy STALKER 2 przepraszają za zamieszanie związane z pokazem Xbox Indie Showcase

STALKER 2 będzie jedną z gier, które zostaną pokazane podczas piątkowej prezentacji Xbox Indie Showcase. Wczoraj twórcy gry doprecyzowali, czego konkretnie możemy się spodziewać, a jednocześnie przeprosili za wywołanie małego zamieszania w sieci.

Przedwczoraj pojawiła się informacja, że 26 marca, podczas pokazu Xbox Indie Showcase, zostanie zaprezentowany nowy materiał wideo z gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Na swoim twitterowym koncie twórcy ze studia GSC Game World sprecyzowali, że będzie to jedynie krótki film o pracy nad tytułem z paroma dodatkowymi scenami pochodzącymi z samej gry.

Jak się okazało, wideo, które miało zostać pokazane w następny piątek, znalazło się przypadkowo na oficjalnej informacyjnej stronie Xboksa. Pomyłka została bardzo szybko naprawiona, ponieważ materiał nie pojawił się w żadnym innym miejscu, ale sam fakt przecieku był małą sensacją. Deweloperzy przeprosili za wzbudzenie nadziei, że w temacie gry zostanie ujawnionych więcej informacji, i w ramach rekompensaty udostępnili parę grafik. Na koniec zapewnili, że na ten rok zaplanowanych jest kilka większych ogłoszeń związanych ze S.T.A.L.K.E.R. 2.

Tytuł ma się ukazać na PC oraz Xboksa Series X|S. Według twórców gra ma oferować wsparcie dla modów oraz nieliniową fabułę.