Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2020, 16:29

autor: Entelarmer

Twórcy serii Shadow Warrior pracują nad grą action-RPG

Studio Flying Wild Hog podpisało umowę z firmą Jagex. W ramach niej twórcy serii Shadow Warrior stworzą RPG akcji, które zadebiutuje w 2021 roku.

Twórcy serii Shadow Warrior pracują nad grą action-RPG - ilustracja #1
Trzecie Shadow Warrior to nie jedyny nowy projekt polskich twórców ze studia Flying Wild Hog.

Miesiąc temu przekonaliśmy się, jak prezentuje się kolejna odsłona serii Shadow Warrior. Okazuje się, że to nie jedyny nowy projekt studia Flying Wild Hog. Polski deweloper podpisał umowę z firmą Jagex (twórcami RuneScape), w ramach której zespół opracuje RPG akcji. Tytuł ukaże się w przyszłym roku jako pierwsza pozycja w katalogu nowo powołanego oddziału wydawniczego brytyjskiej spółki – Jagex Partners.

Rzecz jasna, w komunikacie prasowym nie ujawniono wiele na temat projektu, ale o dziwo podzielono się paroma szczegółami. Tytuł będzie grą-usługą nastawioną na tryb multiplayer i osadzoną w realiach science fiction. Rozgrywka ma być rozbudowana, pełna głębi i wyposażona w bogate opcje personalizacji. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, aczkolwiek najpewniej twórcy przesiądą się na piątą generacje technologii po jej premierze w 2021 roku. Ponadto przewidziano zamknięte i otwarte beta-testy. Nie podano platform docelowych, ale w wywiadzie dla serwisu Wccftech stwierdzono, że będzie to produkcja multiplatformowa. Na więcej informacji zapewne przyjdzie nam jeszcze długo czekać.