Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2020, 17:17

autor: qjin

Ghost of Tsushima: Legends – gra otrzyma darmowy tryb sieciowej kooperacji

Firma Sony Interactive Entertainment zapowiedziała, że Ghost of Tsushima, ostatni hit na konsolę PS4, otrzyma darmowe DLC z trybem sieciowej kooperacji. Premiera Ghost of Tsushima: Legends, bo tak nazywa się multiplayer do gry studia Sucker Punch, odbędzie się jeszcze w tym roku.

Ghost of Tsushima: Legends – gra otrzyma darmowy tryb sieciowej kooperacji - ilustracja #1
Ghost of Tsushima: Legends to darmowy tryb sieciowej kooperacji do tegorocznego hitu na konsolę PlayStation 4.

Ghost of Tsushima to ostatnia duża produkcja na wyłączność konsoli PlayStation 4, która pomimo upływu miesiąca od premiery wciąż króluje na listach sprzedaży, w tym w Polsce. Zainteresowanie grą nie słabnie, ale raczej mało kto spodziewał się, że studio Sucker Punch będzie skrywać taką niespodziankę, jaką niewątpliwie jest ogłoszenie Ghost of Tsushima: Legends, czyli sieciowej kooperacji. Wydawca, firma Sony Interactive Entertainment, opublikował pierwszy, bardzo klimatyczny zwiastun z krótkimi fragmentami rozgrywki:

Tryb multiplayer do najnowszej produkcji twórców serii inFamous będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy podstawki. Jego premierę wyznaczono na jesień 2020 roku. Dokładna data nie została ujawniona. Akcja Ghost of Tsushima: Legends ponownie przeniesie nas na tytułową wyspę, ale będzie to oddzielna przygoda w nowych lokacjach inspirowanych japońskimi opowieściami i mitologią. Twórcy ujawnili, że nie zabraknie nadnaturalnych elementów.

Ghost of Tsushima: Legends – gra otrzyma darmowy tryb sieciowej kooperacji - ilustracja #2
W Ghost of Tsushima: Legends pojawią się nadnaturalne elementy.

Ghost of Tsushima: Legends zaoferuje trzy rodzaje rozgrywki. Pierwszy to fabularne misje, wymagające ścisłej współpracy pomiędzy dwójką użytkowników. Drugi to nawiązujące do Hordy z Gears of War Przetrwanie, w którym czworo graczy będzie musiało pokonać nacierające na nich fale wrogów, w tym zupełnie nowych (Oni z nadnaturalnymi zdolnościami). Trzecim trybem zabawy jest Raid, w którym czworo śmiałków uda się do zupełnie nowej krainy, by stawić czoło przerażającemu przeciwnikowi. Ten ostatni zostanie udostępniony krótko po premierze Ghost of Tsushima: Legends. Przed rozpoczęciem rozgrywki będzie można wybrać spośród czterech klas postaci: samuraja, łowcy, ronina i skrytobójcy. Każda ma różnić się zestawem umiejętności, ale szczegóły na ten temat poznamy później.

Ghost of Tsushima: Legends – gra otrzyma darmowy tryb sieciowej kooperacji - ilustracja #3
Nie da się ukryć, że studio Sucker Punch zaskoczyło zapowiedzią sieciowej kooperacji do Ghost of Tsushima.

Premiera Ghost of Tsushima odbyła się 17 lipca 2020 roku wyłącznie na PlayStation 4. Tytuł jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej. Warto na koniec przypomnieć, że gra zebrała bardzo dobre recenzje od krytyków i rekordowo wysokie oceny od graczy. Dość szybkie wydanie Ghost of Tsushima: Legends może podtrzymać ich zainteresowanie.