Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2017, 09:57

Twórcy Project CARS zajmą się grową adaptacją Szybkich i wściekłych?

Po zakończeniu prac nad Project CARS 2 studio Slightly Mad zajmie się egranizacją hollywoodzkiego blockbustera. Choć szczegółów na razie brak, można się domyślać, że najpewniej chodzi o serię Szybcy i wściekli.

Studio Slightly Mad pracuje obecnie nad kontynuacją bardzo udanego Project CARS, jednak już zdradziło pierwsze detale na temat projektu, którym zajmie się w następnej kolejności. Szef zespołu, Ian Bell, ujawnił na forum GTPlanet, że jego firma podpisała wieloletni kontrakt na kilka gier, opartych na hollywoodzkim blockbusterze. Tytułu ani dodatkowych szczegółów na razie nie ujawniono, co oczywiście nie przeszkodziło graczom w snuciu domysłów.

Choć trudno uznać tę serię za szczególnie ambitną rozrywkę, filmowi Szybcy i wściekli to gwarancja komercyjnego sukcesu... - Twórcy Project CARS zajmą się grową adaptacją Szybkich i wściekłych? - wiadomość - 2017-05-10
Choć trudno uznać tę serię za szczególnie ambitną rozrywkę, filmowi Szybcy i wściekli to gwarancja komercyjnego sukcesu...

Najbardziej prawdopodobne jest, że Slightly Mad stworzy egranizację hitowego cyklu Szybcy i wściekli. Seria bije obecnie rekordy popularności (ósma część zarobiła do tej pory ponad 1,16 miliarda dolarów) i trudno byłoby się dziwić, gdyby jej twórcy postanowili to wykorzystać. Tym bardziej, że Slightly Mad od momentu założenia pracuje wyłącznie nad grami wyścigowymi i raczej nie ma zamiaru porzucać gatunku, w którym czuje się bardzo pewnie. A jako że Szybcy i wściekli to obecnie jedyny hollywoodzki blockbuster, w którym samochody są integralną częścią fabuły, wnioski nasuwają się same. Na premierę nowego projektu studia będziemy jednak musieli trochę poczekać – deweloperzy pracują obecnie nad Project CARS 2 i dopiero po zapowiedzianej na końcówkę tego roku premierze ruszą z kolejną produkcją.

...czego niestety nie można powiedzieć o grach na tej licencji. Czy Slightly Mad uda się to zmienić? - Twórcy Project CARS zajmą się grową adaptacją Szybkich i wściekłych? - wiadomość - 2017-05-10
...czego niestety nie można powiedzieć o grach na tej licencji. Czy Slightly Mad uda się to zmienić?

Jeśli przypuszczenia na temat egranizacji Szybkich i wściekłych się potwierdzą, będzie to kolejna próba przeniesienia kinowego hitu w świat interaktywnej rozrywki. Poprzednie podejścia trudno zaliczyć do udanych: wśród gier na tej licencji są tytuły co najwyżej średnie, jak wydane w 2006 roku The Fast and The Furious na PlayStation 2 oraz PSP, a także produkcje naprawdę fatalne – np. Fast & Furious: Showdown, które może się „poszczycić” średnią ocen 22/100 w serwisie Metacritic. Zaangażowanie w projekt Slightly Mad powinno uchronić nas przed powtórką takiej sytuacji.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Slightly Mad
  2. Bez Paula Walkera, ale z łodzią podwodną – recenzja filmu Szybcy i wściekli 8
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.