Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2023, 07:25

autor: Adrian Werner

Fani Command & Conquer poczekają dłużej na Tempest Rising, spadkobiercę tej serii

Na Tempest Rising, czyli duchowego spadkobiercę cyklu Command & Conquer, przyjdzie nam poczekać dłużej, niż się tego spodziewaliśmy.

Źródło fot. 3D Realms
i

Mamy złe wieści dla graczy zainteresowanych Tempest Rising, czyli grą RTS wzorowaną na cyklu Command & Conquer. Okazuje się, że na produkcję sporo jeszcze poczekamy.

  1. Pierwotnie premiera miała się odbyć w tym roku, ale twórcy poinformowali, że nie będzie to możliwe i produkcja ukaże się dopiero w 2024 roku.
  2. Autorzy mają jednak dobry powód opóźnienia debiutu. Udostępnione jakiś czas temu na Steamie demo okazało się całkiem popularne i dzięki niemu twórcy uzyskali szereg cennych opinii od graczy. Na ich podstawie chcą wprowadzić wiele zmian, które uczynią grę lepszą, a to wymaga po prostu czasu.
  3. Deweloperzy ogłosili także, że mają w planach kolejne testy oraz materiały wideo przybliżające różne aspekty projektu, w tym dostępne w grze jednostki.

Przypomnijmy, że Tempest Rising zmierza wyłącznie na PC. Gra zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Na Steamie cały czas dostępne jest wspomniane demo, więc możecie samodzielnie sprawdzić, w jakim kierunku zmierza ten projekt.

Tempest Rising mocno wzorowane jest na serii Command & Conquer, zarówno pod względem rozgrywki, jak i klimatu. Dlatego fani tego cyklu mocno ucieszyli się, gdy w październiku ogłoszono, że wśród kompozytorów znajdzie się Frank Klepacki, czyli twórca muzyki do wielu klasycznych produkcji studia Westwood.

  1. Tempest Rising na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej