Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2021, 21:24

Twórcy Nioh pracują nad Final Fantasy Origins na PS5 i PC - plotki ciąg dalszy

Pojawiły się kolejne plotki na temat niezapowiedzianego jeszcze Final Fantasy. Gra ma nosić podtytuł Origins i być inspirowana serią Dark Souls. Za jej opracowanie ma odpowiadać znane z serii Nioh Team Ninja. Początkowo ma ona trafić na PS5, jednak później zawita na PC.

Kilka dni temu pisaliśmy o plotkach związanych z kolejną poboczną odsłoną Final Fantasy. Wówczas pojawiła się tylko wzmianka, że taki tytuł istnieje i będzie on ekskluzywny na PS5. Teraz jednak do Internetu trafiły kolejne nieoficjalne informacje na temat produkcji Square Enix. Wynika z nich, że gra będzie nosić nazwę Final Fantasy Origins, a za jej opracowanie odpowie znane z serii Nioh Team Ninja. Jej premiera ma docelowo nastąpić właśnie na PS5, jednak później zawita również na PC.

Źródłem przecieku jest Francuz SoulsHunt, publikujący na Twitterze informacje na temat branży gier. Z jego wpisu oraz filmu opublikowanego na YouTube wynika, że Final Fantasy Origins będzie grą soulslike. Porównał on ją do Star Wars Jedi: Fallen Order. Podkreślił także, że tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany podczas tegorocznego E3.

Słowa te potwierdza także były redaktor serwisu Game Informer Imran Khan, który już wcześniej dzielił się z nami sprawdzonymi informacjami (między innymi o dacie premiery Demon’s Souls). Ze słowami SoulsHunt zgodny jest także Navtra, czyli źródło pierwszej plotki na temat tytułu. Ów użytkownik forum ResetEra doprecyzował jednak, że gra będzie inspirowana serią Dark Souls.

Kolaboracja Team Ninja i Square Enix nie jest czymś całkowicie nieprawdopodobnym. Obie firmy już wcześniej współpracowały przy produkcji gier z serii Final Fantasy. W jej wyniku ukazało się między innymi Dissidia Final Fantasy NT.

Należy mieć na uwadze, że nadal pozostają to tylko plotki. Chociaż Imrana Khana oraz Navtrę można uznać za wiarygodne źródła, to i tak trzeba brać poprawkę na ich stwierdzenia. E3 zbliża się wielkimi krokami, więc już niedługo wszystkie rewelacje powinny zostać zweryfikowane.

  1. Square Enix – oficjalna strona