Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2013, 08:43

autor: luckie

Twórcy NBA 2K14 o sterowaniu Pro Stick – film z polskimi napisami

Studio Visual Concepts opowiedziało o systemie sterowania Pro Stick w nadchodzącym NBA 2K14. Sprawi on, że różne podania oraz zwody, podobnie jak i rzuty do kosza, zostaną przypisane do prawej gałki analogowej. Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu z cyklu „dziennik dewelopera” z polskimi napisami.

NBA 2K14 – najnowsza odsłona sportowej serii gier poświęconej koszykówce, zaoferuje szereg zmian w stosunku do poprzedniczek. O części z nich pisaliśmy niedawno. Natomiast dziś skupimy się na ulepszonym sterowaniu, na temat którego wypowiedzieli się przedstawiciele studia Visual Concepts w najnowszym filmie z serii „dziennik dewelopera”.

W NBA 2K14 przewrócono do góry nogami system podań. Zostały one przypisane do prawej gałki analogowej na padzie, do tej pory odpowiadającej za różne typy rzutów do kosza. Począwszy od najnowszej części serii, prawa gałka będzie odpowiadać również za wszelkiego rodzaju podania i zwody. Aby je wykonać, należy przytrzymać odpowiedni przycisk i wskazać kierunek przy pomocy gałki. System ten nazwano Pro Stick.

Dzięki takiemu rozwiązaniu podania mają być o wiele bardziej intuicyjne, niż do tej pory. Zamiast wciskać przycisk odpowiedzialny za przekazanie piłki koledze, gracze otrzymają pełniejszą kontrolę nad tym, dokąd dokładnie ją posłać. Oznacza to także, że decyzję o wykonaniu podania lub zwodu podejmuje się w locie – nawet w trakcie wykonywania ruchu gałką.

NBA 2K14 ukaże się w Polsce 4 października 2013 roku w wydaniu na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Niestety i tym razem cykl firmy 2K Sports nie doczeka się oficjalnego spolszczenia.