Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2015, 18:55

autor: Ender

Twórcy Lords of the Fallen pracują nad nowym RPG-iem science-fiction

Firma Focus Home Interactive oraz studio Deck13 przedstawiają pierwsze informacje dotyczące wspólnego projektu, którym jest tajemnicza cyberpunkowa gra RPG. Produkcja ma trafić do sklepów w 2017 roku i pojawić się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Twórcy opublikowali na razie tylko jedną niewyraźną grafikę promocyjną, która przedstawia najpewniej głównego bohatera gry - Byli twórcy Lords of the Fallen pracują nad nowym RPG-iem science-fiction - wiadomość - 2015-06-12
Twórcy opublikowali na razie tylko jedną niewyraźną grafikę promocyjną, która przedstawia najpewniej głównego bohatera gry

Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że byli autorzy gry Lords of the Fallen ze studia Deck13 Interactive oraz firma Focus Home Interactive mają zamiar przedstawić nowy wspólny projekt na tegorocznych targach E3. Na kilka dni przed wybiciem godziny zero, producenci zdradzili, że będzie to RPG osadzone w ponurym świecie science-fiction. Gra ma posiadać innowacyjny system walki oraz rozwoju bohatera, oparty na modularnych zestawach ataków i umiejętności. Tytuł produkcji oraz dalsze dotyczące jej szczegóły nie są jeszcze znane. Wiemy, że wstępnie planowana premiera nastąpi dopiero w 2017 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Przypomnijmy, że Deck13 Interactive to niemieckie studio deweloperskie, które zostało założone w 2001 roku we Frankfurcie. Przed Lords of the Fallen zespół nigdy nie pracował nad wysokobudżetowymi tytułami. Poza wspomnianą produkcją, na koncie Niemców znajdziemy chociażby przygodówki z serii Ankh, a także dwa autorskie i dość słabo przyjęte RPG-i – Blood Knights oraz Venetica. Biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek twórców trudno w pełni uwierzyć w potencjał nowego projektu. Niewykluczone jednak, że doświadczenie zdobyte w pracy nad hitem CI Games okaże się nad wyraz pomocne i przeniesie Deck13 do deweloperskiej pierwszej ligi.

Zgodnie z wcześniejszymi planami, więcej informacji o projekcie zostanie ujawnionych na targach E3, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

  1. Oficjalna strona Deck13 Interactive
  2. Oficjalna strona Focus Home Interactive
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Surge

The Surge