Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2015, 18:56

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2016 ukaże się 18 września na PS4, PS3, XOne, X360 i PC-tach

Firma Konami zdradziła mnóstwo informacji dotyczących gry Pro Evolution Soccer 2016. Obiecano przede wszystkim usprawnienia graficzne, zmiany w fizyce, kontrolowane cieszynki, nowe animacje i szereg innych rzeczy. Gra ukaże się 18 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC.

Dwa dni temu firma Konami podzieliła się ze światem pierwszym, krótkim zwiastunem gry Pro Evolution Soccer 2016, a dziś poznaliśmy sporo konkretów na temat tej produkcji. Przede wszystkim, tytuł ukaże się nie tylko na najnowszych konsolach (PlayStation 4 i Xbox One), ale także na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych. Produkcja dostępna będzie w sklepach od 18 września, a w związku z dwudziestoleciem serii, twórcy zapowiedzieli szereg mniejszych i większych nowinek w stosunku do zeszłorocznej edycji. Według zapewnień wydawcy, gra będzie trzymać się fundamentów serii Pro Evolution Soccer jednocześnie rozwijając się w kierunku obranym w zeszłym roku. Nas interesują jednak konkrety, które przedstawiają się następująco.

Duże zmiany

Pro Evolution Soccer 2016 w skrócie:
  • Gatunek: gra sportowa
  • Deweloper: Konami
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, PS3, XOne, X360
  • Data premiery: 18 września 2015 roku

Przede wszystkim wprowadzone mają zostać duże udoskonalenia silnika Fox Engine, które zaowocują lepszą oprawą graficzną. Deweloperzy obiecują nawet takie szczegóły jak wyrywane fragmenty ziemi podczas niedokładnego kopnięcia. Po raz pierwszy w historii serii ma się pojawić dynamiczna pogoda, dzięki czemu np. w środku spotkania zacznie padać deszcz, co oczywiście wpłynie na sam przebieg meczu i predyspozycje piłkarzy. Wszystko to uzupełniać mają dodatkowe animacje (trzy razy więcej niż poprzednio) zawodników i nowy system fizyki piłki. Ponadto poważne zmiany ma przejść tryb Master League, który doczeka się m.in. przemodelowanego dokonywania transferów i… menu.

Pro Evolution Soccer 2016 ukaże się na PC, PS4, PS3, XOne i X360. - Pro Evolution Soccer 2016 ukaże się 18 września na PS4, PS3, XOne, X360 i PC-tach - wiadomość - 2015-06-12
Pro Evolution Soccer 2016 ukaże się na PC, PS4, PS3, XOne i X360.

Ulepszenia

Pro Evolution Soccer 2016 ukaże się 18 września na PS4, PS3, XOne, X360 i PC-tach - ilustracja #3

Obiecano przede wszystkim zaawansowany system kolizji, będący dużo lepszy niż ostatnim razem. Wpłynie on m.in. na walkę w powietrzu, w której będzie można wykorzystywać lewą gałkę analogową do znajdywania najlepszej pozycji do oddania strzału (główka, wolej itd.) lub przeszkadzania przeciwnikowi. Usprawnienia obejmą także starcia 1 na 1. Do naszej dyspozycji zostanie oddany dużo większy wachlarz możliwości, a piłkarze mają szybciej reagować na komendy. Usprawnień doczekamy się także w kwestii obrony, współpracy z SI, a bramkarze otrzymają nowe parametry opisujące ich zdolności. Ponadto pojawią się także kontrolowane cieszynki.

Całości obrazu nowego PES-a dopełniają kolejne kamery z których będzie można obserwować akcję, komentatorzy w osobach Petera Drury’ego i Marco Hagemanna oraz przedłużenie przez Konami o trzy lata licencji na Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Superpuchar Europy.

Niestety zabrakło informacji na temat różnic pomiędzy poszczególnymi platformami sprzętowymi. Powyższe szczegóły z pewnością dotyczą konsol Xbox One i PlayStation 4. Na nowości raczej nie mają co liczyć posiadacze past-genów, a co z PC-towcami? Tego nie wiemy.