Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2019, 10:09

Twórcy gry Shovel Knight wydadzą platformówkę Cyber Shadow

Yacht Club Games, firma odpowiedzialna za powstanie gry Shovel Knight, oznajmiła, że pomoże w doszlifowaniu i wydaniu oldskulowej platformówki 2D Cyber Shadow, tworzonej przez jednoosobowe studio Mechanical Head na PC, PS4, XONE i Switcha.

Przy Cyber Shadow twórcy Shovel Knight zajmą się marketingiem, konwersjami i innymi kwestiami wydawniczymi, zostawiając pojedynczemu deweloperowi wolną rękę. - Twórcy gry Shovel Knight wydadzą platformówkę Cyber Shadow - wiadomość - 2019-03-28
Przy Cyber Shadow twórcy Shovel Knight zajmą się marketingiem, konwersjami i innymi kwestiami wydawniczymi, zostawiając pojedynczemu deweloperowi wolną rękę.

Poznaliśmy nowy projekt studia Yacht Club Games, odpowiedzialnego za fenomenalną niezależną platformówkę Shovel Knight. Firma zapowiedziała, że pomoże doszlifować i wyda grę Cyber Shadow, tworzoną przez pojedynczego dewelopera – Aarne „MekaSkulla” Hunzikera. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, wiemy jednak, że tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch, a jego pierwsza prezentacja odbędzie się podczas trwającego do 31 marca konwentu PAX East w Bostonie.

Twórcy gry Shovel Knight wydadzą platformówkę Cyber Shadow - ilustracja #2

Oprócz działalności wydawniczej Yacht Club Games aktywnie tworzy też własne produkcje. Obecnie studio pracuje nad dwoma ostatnimi dodatkami do Shovel Knight – trzecią kampanią fabularną King of Cards oraz dodającym nowe, wieloosobowe tryby rozgrywki Showdown. Ich premiery zaplanowano na początek kwietnia, ale ze względu na kłopoty logistyczne zostaną wypuszczone dopiero za parę miesięcy.

Cyber Shadow, podobnie jak Shovel Knight, będzie dwuwymiarową platformówką z 8-bitową oprawą graficzną, czerpiącą wzorce z ery Nintendo Entertainment System. Twórca określa swoje dzieło następująco: „To gra z zasadami projektu poziomów rodem z Mario, umiejętnościami i akcją z Ninja Gaiden, przeciwnikami inspirowanymi Contrą i mroczną wizualną estetyką Batmana”. Tytuł ma przy tym połączyć tradycyjną historię o ninja próbującym uratować członków swojego klanu z ponurą wizją futurystycznej, zaawansowanej technologicznie metropolii, opanowanej przez cybernetyczne formy życia. W trakcie zabawy będziemy przebijać się przez hordy syntetycznych przeciwników oraz wymagających bossów, od gigantycznych maszyn wojennych po zabójców z konkurencyjnego rodu. Oprócz tego Cyber Shadow zaoferuje sporo eksploracji w poszukiwaniu porozrzucanych po poziomach sekretów i możliwość rozwoju umiejętności – a wszystko to w rytm ścieżki dźwiękowej, wyprodukowanej przez Jake’a Kaufmana (kompozytora znanego m.in. z Shovel Knight i Crypt of the NecroDancer). Jeżeli taki opis Was przekonał, grę można kupić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie internetowej – na razie wyłącznie w wersji na PC poprzez platformę Steam.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyber Shadow