Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 grudnia 2019, 11:34

autor: Froozyy

Twórcy Gry o tron stworzą film na podstawie komiksu o Lovecrafcie

Powstanie film na podstawie komiksu Hansa Rodionoffa o pisarzu grozy Lovecrafcie. Produkcja ma pokazać, jak wyglądałby nasz świat, gdyby to, o czym pisał autor, faktycznie istniało. Za stworzenie tego dzieła odpowiadać będą m.in. twórcy Gry o tron.

Czy w filmie będzie nam dane zobaczyć Cthulhu? - Twórcy Gry o tron stworzą film na podstawie komiksu o Lovecrafcie - wiadomość - 2019-12-13
Czy w filmie będzie nam dane zobaczyć Cthulhu?

Serwis Deadline donosi, że twórcy Gry o tron (David Benioff oraz D.B. Weiss) wraz z Warner Bros. wyprodukują nienazwany jeszcze thriller na podstawie komiksu Hansa Rodionoffa o tytule Lovecraft. Pierwowzór przedstawia życie znanego twórcy literatury grozy – H.P. Lovecrafta, a jego autor skupił się przede wszystkim na tym, skąd pisarz brał pomysły na swoje dzieła. Lovecraft czerpał inspiracje z własnego życia, bowiem podobno od dzieciństwa spotykał się z potworami z innych światów.

Filmowcy będą chcieli ukazać nasz świat oczami Lovecrafta i tym samym odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby wszystko, co opisał autor, okazało się prawdą. Akcja zostanie osadzona w 1920 roku, a za scenariusz odpowiadają Phil Hay oraz Matt Manfredi (obaj współpracowali przy m.in. Aeon Flux i Prawdziwej jeździe). Natomiast producentem wykonawczym będzie Karyn Kusama (Aeon Flux, Destroyer). Na więcej konkretów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Komiks Lovecraft ukazuje, jak nasz świat widział popularny pisarz grozy. - Twórcy Gry o tron stworzą film na podstawie komiksu o Lovecrafcie - wiadomość - 2019-12-13
Komiks Lovecraft ukazuje, jak nasz świat widział popularny pisarz grozy.

Na koniec warto przypomnieć, że duet odpowiedzialny za Grę o tron dogadał się niedawno z platformową streamingową Netflix, dla której będzie tworzyć nowe produkcje. Póki co nadal nie wiadomo, jakie dokładnie oraz czy zapowiedziany film na podstawie komiksu trafi właśnie do oferty tego serwisu. Kooperacja odbiła się negatywnie na współpracy z Disneyem, bowiem, jak dowiedzieliśmy się w październiku, David Benioff oraz D.B. Weiss na razie nie opracują nowych filmów z serii Gwiezdnych wojen.