Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2013, 13:54

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Twórcy FIFA 14 o next-genowych funkcjach gry w filmie po polsku

Twórcy FIFA 14 objaśnili pokrótce na czym polegać ma przewaga gry w wersji na konsole nowej generacji nad pozostałymi wydaniami. Na nowym filmie omawiają m.in. funkcję Elitarne umiejętności oraz Gra w powietrzu.

Studio EA Sports opublikowało krótki film, w którym opowiada o kilku nowych funkcjach, jakie pojawią się w grze FIFA 14 w wydaniu na konsolę PlayStation 4 i Xbox One. O atutach wersji na urządzenia następnej generacji możecie usłyszeć poniżej (film zawiera polskie napisy):

FIFA 14 na konsole nowej generacji
  1. Elitarne umiejętności – 1000 nowych animacji
  2. Gra w powietrzu – zacięta walka o wysoką piłkę, precyzyjne główki
  3. Ludzka inteligencja – poprawiona sztuczna inteligencja zawodników
  4. Precyzyjny ruch – animacje obejmujące poszczególne kroki, a nie całe sekwencje
  5. Świat tętniący życiem – trójwymiarowe sylwetki kibiców, nowe ujęcia kamery

Pierwszą z omawianych funkcji są Elitarne umiejętności. Ogólnie rzecz biorąc, termin ten obejmuje zestaw nowych zachowań i zagrań, w tym podania fałszem, lobem, strzały z nieprzygotowanej pozycji, szybki obrót miniętego obrońcy itd. Twórcy FIFA 14 zapewniają, że dzięki możliwościom silnika Ignite oraz mocy obliczeniowej PS4 i XONE, byli w stanie wprowadzić do gry więcej zawartości niż do tej pory.

W tegorocznej edycji piłkarskiej serii pojawi się też rozbudowany system gry w powietrzu. Po pierwsze, o wysoką piłkę powalczy więcej niż dwóch zawodników – twórcy mówią o trzech, czterech lub pięciu piłkarzach, jednocześnie wyskakujących w kierunku nadlatującej futbolówki. Ponadto gracze otrzymają większą kontrolę nad uderzeniami głową. Będą mogli oni samodzielnie dostosować siłę, kąt i kierunek główki, dzięki czemu tego typu strzały na bramkę zyskają na precyzji. Więcej na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie tytułu.

Walka o wysoką piłkę będzie jeszcze bardziej zaciekła

FIFA 14 miała premierę we wrześniu bieżącego roku w wersji na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 2, PlayStation Portable, PlayStation Vita oraz Wii U. Wkrótce gra trafi także na konsole nowej generacji. W Polsce będzie to 29 listopada dla edycji na PS4 i luty 2014 roku dla XONE.

  1. Recenzja gry FIFA 14 - bez wielkich zmian, za to z polską Ekstraklasą
  2. FIFA 14 - oficjalny polski poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii FIFA