Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2012, 13:33

Twórcy Dead Island rejestrują nazwę Dead Stop – czyżby gra na komórki?

Techland zarejestrował tajemniczą nazwę Dead Stop, która najwyraźniej dotyczy gry lub aplikacji skierowanej na urządzenia mobilne. Nie wiemy jeszcze, co kryje się za tym projektem, ale spekuluje się, że chodzi o produkcję powiązaną w pewien sposób z marką Dead Island.

Techland zarejestrował nazwę Dead Stop, która dotyczy „serwisów rozrywkowych i gier online dostarczanych za pośrednictwem telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych”. Spekuluje się, że chodzi o mobilną produkcję umiejscowioną w uniwersum Dead Island. Wrocławski deweloper jeszcze nie skomentował sprawy, ale nie ma wątpliwości, że będzie chciał wykorzystać popularność swojej pierwszoosobowej gry o walce z zombie.

To nie pierwsze informacje o możliwych rozwinięciach Dead Island. W produkcji znajduje się nowa odsłona zatytułowana Dead Island Riptide, która zostanie wydana w nieco niższej cenie niż większość nowych tytułów (co potwierdziła firma Deep Silver). Sam Techland dysponuje też znakiem towarowym Dead Worldzarejestrowano go w ubiegłym roku. Słowo „świat” sugeruje, że mamy do czynienia z kontynuacją, w której zombie wydostaną się z wyspy znanej z „jedynki”.

Dead Island wyszedł w 2011 roku i sprzedał się świetnie – w grudniu pisaliśmy, że do sklepów trafiły 3 miliony pudełek z grą. Firma Techland zapracowała na ten niewątpliwy sukces tworząc być może najlepszą grę w swojej historii (o czym pisaliśmy w recenzji). Łączy ona otwartą rozgrywkę z przyjemnym zabijaniem zombie przy pomocy wielu improwizowanych rodzajów broni. Dead Island doczekał się dodatku DLC Ryder White.

  1. Oficjalna strona firmy Techland