Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2012, 10:30

autor: Sarge

Dead Island Riptide to nie edycja rozszerzona, tylko zupełnie nowa gra

Polskie studio Techland na targach E3 zapowiedziało Dead Island Riptide - kolejne wydanie swojej serii o zombiakach. Teraz firma Deep Silver potwierdziła, że będzie to zupełnie nowa gra, choć w Stanach Zjednoczonych będzie sprzedawana w nieco niższej cenie.

Aubrey Norris z firmy Deep Silver potwierdziła za pośrednictwem Twittera, że Dead Island Riptide będzie zupełnie nową grą. Ta kwestia została poddana pod wątpliwość przez redaktorów serwisu Ripten, którzy obawiali się, że będzie to coś na kształt edycji rozszerzonej wydanego w zeszłym roku pierwowzoru.

Wątpliwości pojawiły się, gdy wiele sklepów internetowych wyceniło Dead Island Riptide na 49,99 dolarów, podczas gdy większość nowości jest sprzedawana przynajmniej o 10 dolarów drożej. Jak wyjaśniła przedstawicielka firmy Deap Silver, niższa wartość jest spowodowana zbliżającym się „końcem cyklu życia obecnej generacji konsol”. Jednocześnie ma ona zachęcić niezdecydowanych do zakupu.

Dead Island Riptide to nie remake pierwowzoru, tylko zupełnie nowa gra - ilustracja #1

Po wypowiedzi Aubrey Norris można spekulować, czy następcy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 faktycznie pojawią się stosunkowo niedługo. Firmy Sony oraz Microsoft do tej pory uparcie zaprzeczają, jakoby do debiutu nowej generacji ich konsol miało dojść w najbliższym czasie. Tymczasem stanowisko Deep Silver mogłoby sugerować, że jest szansa, by nastąpiło to już w przyszłym roku.

Dead Island Riptide to kontynuacja brutalnej gry akcji z zombiakami w roli głównej, w której wydarzenia obserwowaliśmy z perspektywy pierwszej osoby. Polskie studio Techland do tej pory nie ujawniło większej liczby szczegółów na temat swojego nadchodzącego dzieła. Wiadomo tylko, że produkcja trafi na pecety i konsole, a więcej informacji otrzymamy tego lata.