Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2019, 14:40

autor: Froozyy

Twórcy Chernobylite zdradzają, co trafi do gry w kolejnych aktualizacjach

Polskie studio The Farm 51 podziękowało graczom za zaangażowanie we wczesnym dostępie Chernobylite oraz zapowiedziało kolejne aktualizacje przez najbliższy rok. Do gry trafi sporo nowych broni, lokacji oraz misji, a także kilka funkcji, na które najbardziej czekają fani.

Twórcy Chernobylite nie zamierzają zwalniać tempa. - Twórcy Chernobylite zdradzają, co trafi do gry w kolejnych aktualizacjach - wiadomość - 2019-10-27
Twórcy Chernobylite nie zamierzają zwalniać tempa.

Ponad tydzień temu we wczesnym dostępie na platformie Steam oraz GOG.com zadebiutował polski survival horror od studia The Farm 51 – Chernobylite. Twórcy podziękowali graczom za zaangażowanie oraz przesłane opinie na temat gry, co poskutkowało już kilkoma patchami wzbogacającymi produkcję o nowe elementy, usprawniającymi optymalizację czy też dodającymi kolejne języki (m.in. angielskie dialogi i polskie napisy). Zapowiedziano także, że kolejne miesiące przyniosą jeszcze więcej nowej zawartości.

Z powyższej grafiki możemy wywnioskować, że finalna część historii oraz oficjalna premiera gry zaplanowane są na przełom roku 2020 i 2021. Deweloperzy nie chcą jednak, aby do tego czasu gracze się nudzili, dlatego zaplanowali już kolejne aktualizacje, które wprowadzą nie tylko dalsze etapy historii, ale także wiele nowych elementów.

Zawartość będzie wprowadzana w trzech rodzajach patchów. Co miesiąc możemy spodziewać się naprawdę dużych rozszerzeń - nowych broni, lokacji czy też misji. Cotygodniowe to drobne usprawnienia, pozbywanie się bugów oraz dodawanie funkcji, które będą musiały jak najszybciej znaleźć się w grze (na przykład kolejne języki). Poza tym pojawią się aktualizacje bez żadnych zobowiązań czasowych, jeśli twórcy zobaczą, że jest coś, co będzie wymagało natychmiastowej zmiany.

Jeszcze jesienią tego roku w grze pojawi się nowa broń, przedmioty i narzędzia oraz system personalizacji uzbrojenia. Konkretnych szczegółów obecnie nie znamy, ale studio zdradziło także, że planuje jak najszybciej usprawnić takie rzeczy jak AI czy też system zapisu i progresji. Warto wspomnieć, że Chernobylite okazało się dużym sukcesem na Kickstarterze, a obszerny gameplay z gry możecie znaleźć pod tym adresem.