Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2021, 20:16

autor: Entelarmer

Twórcy Alien: Isolation teasują nowego FPS-a

Studio Creative Assembly wciąż pracuje nad niezapowiedzianym FPS-em w realiach science fiction. Brytyjski deweloper właśnie pochwalił się pierwszym teaserem gry.

Kolejne odsłony serii Total War to nie wszystko, nad czym pracują twórcy ze studia Creative Assembly. Brytyjski deweloper poszukuje osób, które pomogą w dokończeniu zupełnie nowego projektu. Mowa o produkcji w konwencji strzelanki w klimatach science fiction, której istnienie potwierdzono ponad dwa lata temu. O nowych ogłoszeniach o pracę poinformowano na Twitterze, a wpisowi towarzyszy niepokazywana wcześniej grafika.

Obrazek nie pokazuje samej gry, co wyraźnie widać, nawet jeśli pominąć mówiący o tym podpis. Dość zauważyć liczbę odniesień do marek firmy SEGA, właściciela Creative Assembly (w tym Sonica oraz Monkey Balla). Niemniej możemy zgadywać, że ten teaser przynajmniej częściowo oddaje charakter projektu, który najwyraźniej zrezygnuje z przesadnej powagi, jakiej moglibyśmy oczekiwać po twórcach Obcego: Izolacji. Tytuł rzekomo zrewolucjonizuje klasyczne FPS-y i – jak podano w jednym z ogłoszeń – będzie taktyczną strzelanką.

Być może obecność odniesień do gier SEG-i również nie jest przypadkowa, ale to już tylko spekulacje. Lepiej poczekać, aż studio Creative Assembly uzna za stosowne podzielić się pierwszymi szczegółami na temat projektu. Jednakże na to przyjdzie nam jeszcze poczekać, i to długo, sądząc po ofertach pracy.