Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2019, 19:55

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Reżyser Dystryktu 9 w studiu Creative Assembly. Nowy FPS potwierdzony

Doniesienia o tym, że Creative Assembly tworzy nową produkcję FPS, okazały się prawdziwe. Studio potwierdziło to na Twitterze. Tajemniczy projekt będzie zupełnie nowym IP, osadzonym w oryginalnym świecie science fiction.

Jeśli czekacie na kolejnego Obcego... cóż, nie tym razem. - Reżyser Dystryktu 9 w studiu Creative Assembly. Nowy FPS potwierdzony - wiadomość - 2019-02-05
Jeśli czekacie na kolejnego Obcego... cóż, nie tym razem.

Potwierdziły się doniesienia o tym, że studio Creative Assembly tworzy zupełnie nową produkcję, będącą pierwszoosobową strzelanką. Po ofertach pracy, które znalazły się na stronie dewelopera, przyszedł czas na oficjalny komnikat. Ten pojawił się na Twitterze firmy. W poście możemy przeczytać, że studio odwiedził Neil Blomkamp - reżyser filmowy, na którego koncie są takie hity jak Dystrykt 9, Elizjum czy Chappie. Co ciekawe, artysta pracował nad tytułem kinowym w uniwersum Obcego, ostatecznie projekt porzucono. Jeżeli liczyliście, że ten fakt można połączyć z zapowiedzią gry, to mamy dla Was złe wieści. Nowa produkcja Creative Assembly to zupełnie nowe IP.

Twórcy zapowiadają, że nowy tytuł będzie innowacyjną produkcją, która zrewoluzjonizuje klasyczne FPS-y. Gra zostanie najprawdopodobniej osadzona w oryginalnym uniwersum science fiction i będzie zawierać moduł zabawy wieloosobowej. Naturalnie nie zabraknie także modnych ostatnimi czasy elementów RPG. Produkcja będzie napędzana silnikiem Unreal Engine 4. Do zachwytów nad tytułem dołącza Neil Blomkamp, który odwdzięczył się twórcom za zaproszenie, publikując chwalącego grę posta. Reżyser napisał, że FPS, którego zobaczył, wygląda niesamowicie. Podkreślił także, że produkcja ma świetny „core concept”.

Na jakiekolwiek szczegóły przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak wizja nowego tytułu tworzonego przez Creative Assembly i osadzonego w oryginalnym świecie science fiction może ucieszyć.

  1. Oficjalna strona internetowa Creative Assembly