Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 maja 2012, 09:40

autor: Sarge

Twórca Kroniki reżyserem filmu na podstawie gry Shadow of the Colossus

Wygląda na to, że film na podstawie gry Shadow of the Colossus w końcu stanie się faktem. Producent i dystrybutor filmowy Sony Pictures na stanowisku reżysera zatrudnił Josha Tranka, odpowiedzialnego za tegoroczną Kronikę.

Josh Trank podpisał kontrakt z producentem i dystrybutorem filmowym Sony Pictures Entertainment na stworzenie filmowej adaptacji gry Shadow of the Colossus. Amerykański reżyser jest znany przede wszystkim za sprawą tegorocznego filmu Kronika.

Według informacji przedstawionych przez serwis Deadline, film na podstawie Shadow of the Colossus powstanie niemal na pewno, bo regularnie dopinane są kolejne szczegóły. Josh Trank będzie reżyserem, Kevin Misher został producentem, a obecnie trwają poszukiwania scenarzysty, który zajmie się fabułą.

Twórca Kroniki reżyserem filmu na podstawie gry Shadow of the Colossus - ilustracja #1

Inne szczegóły na temat filmu pozostają nieznane. Z czasem powinniśmy poznać aktorów, którzy wystąpią w omawianym dziele. Bardzo pocieszająca jest informacja, że Josh Trank jest podobno wiernym fanem Shadow of the Colossus od czasu premiery gry w 2005 roku. Możemy mieć więc nadzieję, że jako miłośnik marki spróbuje podejść do tematu jak najbardziej profesjonalnie.

Fabuła elektronicznego pierwowzoru opowiadała o młodym człowieku, który chce przywrócić do życia swoją ukochaną. W tym celu transportuje ją do zapomnianej krainy i wzywa demona posiadającego moc wskrzeszania zmarłych. Chłopak w zamian za odzyskanie ukochanej musi pokonać szesnastu kolosów zamieszkujących tutejsze ziemie. Z czasem bohater ma wątpliwości, czy postępuje właściwie – zastanawia się bowiem, czy demon nie wykorzystuje go w ten sposób do realizacji własnych planów. Fabuła oryginału była bardzo tajemnicza i w tej chwili nie wiadomo, czy film będzie miał z nią cokolwiek wspólnego.

Shadow of the Colossus to dość specyficzna, przygodowa gra akcji autorstwa utalentowanego studia Team Ico. Produkcja ukazała się w 2005 roku na PlayStation 2. W zeszłym roku doczekała się odświeżonej wersji w ramach Ico & Shadow of the Colossus HD Collection na PlayStation 3. W pakiecie dostępny jest nie tylko omawiany tytuł, ale również Ico, czyli wcześniejsze dzieło japońskiego dewelopera.