Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lutego 2018, 15:08

autor: Jiker

Twórca Get Out pracuje nad kolejnym oryginalnym filmem

Oryginalnych filmów nigdy dość, a gdy chodzi o kolejną produkcję Jordana Peele'a - autora udanego Get Out, czyli Uciekaj! z ubiegłego roku - to nasza ciekawość zostaje rozbudzona podwójnie. Twórca zabrał głos w sprawie swojego następnego filmu.

Jordan Peele, autor ubiegłorocznego, niezależnego hitu Get Out (pol. Uciekaj!), pracuje nad nowym, w założeniach równie oryginalnym filmem. Aktualnie reżyser kończy pisanie scenariusza. Z informacji, jakie były komik przekazał redakcji The Hollywood Reportera wynika, że przedsięwzięcie sfinansuje wytwórnia Universal Pictures, a aktorzy wejdą na plan jeszcze w tym roku.

Get Out zachwycił krytyków. Widzów też, ale nietrudno znaleźć osoby, które uznały film za niesmaczny. Jak wypadnie kolejne dzieło Jordana Peele’a? - Twórca Get Out pracuje nad kolejnym oryginalnym filmem - wiadomość - 2018-02-20
Get Out zachwycił krytyków. Widzów też, ale nietrudno znaleźć osoby, które uznały film za niesmaczny. Jak wypadnie kolejne dzieło Jordana Peele’a?

Choć Get Out klasyfikowane jest jako horror, tak naprawdę mamy tu do czynienia z satyrą na kino grozy, w którym niejako przy okazji Peele dzieli się z widzem przemyśleniami o przyjmującej często karykaturalne formy poprawności politycznej w USA. Wszystko wskazuje na to, że w swojej kolejnej produkcji również zaserwuje szerokie spojrzenie na jakąś palącą kwestię społeczno-polityczną, zgrabnie łącząc różne filmowe gatunki.

Twórca Get Out pracuje nad kolejnym oryginalnym filmem - ilustracja #2

Get Out w skrócie:

  1. Data premiery w PL: 28 kwietnia 2017 roku
  2. Reżyseria: Jordan Peele
  3. Obsada: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford
  4. Oceny: Rotten Tomatoes: 99% pozytywnych recenzji (przy ocenie rzędu 8,3/10) / Metacritic: 84 punkty
  5. Przychód: 255 mln dolarów
  6. Inne: film jest nominowany do Oscarów w czterech kategoriach (Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Scenariusz oryginalny, Najlepszy aktor dla Daniela Kaluuya’i), zdobył również dwie nominacje do tegorocznych Złotych Globów.

Ważne jest, abym skupiał się na historiach, które są dla mnie prawdziwe. Aktualnie piszę mój następny film – w tym roku nakręce go dla Universal Pictures. Pracując nad nim, chcę się znowu dobrze bawić. Dlatego też chętnie żongluję rozmaitymi gatunkami filmowymi: thrillerem, horrorem, akcją, komedią, mocną intrygą. To mój czuły punkt. Myślę więc, że tonalnie powinien przypominać Get Out. Ogólnie rzecz biorąc, będzie to jednak zupełnie inny film.

Niemal rok temu Jordan Peele był łączony z aktorską adaptacją Akiry - jednego z najbardziej kultowych przedstawicieli mangi i anime w historii. Ostatecznie temat upadł, a reżyser przystąpił do telewizyjnego projektu stacji HBO Lovecraft Country, na podstawie powieści Matta Ruffa (serial wyprodukują firmy Bad Robot, należąca do J.J. Abramsa, oraz Warner Bros Television). Peele jest jednym z producentów wykonawczych, obok Abramsa, pomysłodawcy przedsięwzięcia Mishy Greena oraz Bena Stephensona.

  1. Twitter Jordana Peele’a
  2. Oficjalna strona filmu Get Out