Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2017, 14:12

autor: Góral

Twórca DayZ o podwyżce ceny ARK: Survival Evolved - "to chciwość, czysta i prosta"

Ostatnio Studio Wildcard podwoiło cenę gry ARK: Survival Evolved w związku ze zbliżającą się premierą pełnej wersji. Swoje niezadowolenie wyrazili gracze oraz Dean Hall, twórca moda i współtwórca komercyjnej wersji DayZ.

Twórca DayZ o podwyżce ceny ARK: Survival Evolved -

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, kiedy ukaże się pełna wersja ARK: Survival Evolved – survivalowej gry z dinozaurami, która we wczesnym dostępie osiągnęła wielki sukces. Wraz ze zbliżającą się premierą, deweloperzy ze Studio Wildcard postanowili zwiększyć cenę. Nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż zazwyczaj tak to właśnie działa – gra w nieukończonej wersji sprzedawana jest taniej, a po oficjalnym debiucie drożej. W tym przypadku mowa jest jednak o wzroście z niecałych 30 do ok. 60 dolarów (u nas 59,99 euro – około 254 zł) na Steamie (249,99 zł na XOne i 289 zł na PS4), choć wcześniej było jeszcze więcej – 70 dolarów. Deweloperzy tłumaczą tę decyzję koniecznością zapewniania parytetu cenowego wersji retail. Jakkolwiek by nie było, tak duża podwyżka fajna nie jest, a gdy dodamy do tego aferę związaną z dodatkiem z zeszłego roku, Studio Wildcard wyrasta w oczach graczy po prostu na chciwą firmę. Wystarczy zajrzeć na Steama, co piszą ludzie.

Kilka pierwszych lepszych opinii graczy na Steamie. - Twórca DayZ o podwyżce ceny ARK: Survival Evolved - "to chciwość, czysta i prosta" - wiadomość - 2017-07-10
Kilka pierwszych lepszych opinii graczy na Steamie.

Dean Hall współpracował z firmą Bohemia Interactive przy komercyjnej wersji DayZ, które do dziś nie wyszło z Wczesnego Dostępu na Steamie. Jego wypowiedź na temat ARK: Survival Evolved może więc wydawać się nie na miejscu, ale deweloper nie ma żadnego wpływu na produkcję survivalu z zombie od ponad dwóch lat, kiedy to opuścił Bohemię.

Swoją opinię o ruchu ekipy Studio Wildcard postanowił wyrazić też Dean Hall, twórca moda i współtwórca komercyjnej wersji DayZ, obecnie prowadzący firmę RocketWerkz. Na Twitterze (dzięki, wccftech.com) zamieścił on kilka postów związanych z podwyżką, mówiąc, że jest ona skandaliczna, a stan gry w ogóle nie odzwierciedla takiej kwoty. „Chcesz naliczać cenę AAA (tym mianem określa się wysokobudżetowe produkcje, np. Grand Theft Auto V – dop. red.), musisz mieć grę w stanie AAA” – stwierdził. Dodał także, że „to chciwość – czysta i prosta”. Co prawda zaznaczył też, że obecna cena by mu odpowiadała, ale gdyby gra była naprawdę ukończona i dopracowana, a taka nie jest. Ciężko też stwierdzić, czy do premiery twórcom uda się ją naprawić.

Jeden z wpisów Halla na Twitterze.
Jeden z wpisów Halla na Twitterze.

Jak widać, nie tylko graczom nie podoba się polityka cenowa firmy Studio Wildcard. ARK: Survival Evolved nie jest jeszcze ukończone, ma problemy chociażby z optymalizacją, ale cenę już podniesiono, choć do premiery został jeszcze miesiąc. 8 sierpnia, gdy zadebiutuje pełna wersja produkcji, dowiemy się, czy niecałe 60 euro faktycznie jest uzasadnione.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved