Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 11:05

autor: XxX

Twórca Apex Legends przeprasza za wyzywanie graczy

Ostatnio Respawn Entertainment – twórcy Apex Legends – popłynęli nieco na forum Reddit, wdając się w niepotrzebną dyskusję z niezadowolonymi graczami. Padło kilka przykrych słów, niektórych poniosły emocje, a wiele osób zachowało się nieprofesjonalnie. Przyszedł czas na przeprosiny.

Szef Respawn przeprosił za zachowanie swoich pracowników. - Twórca Apex Legends przeprasza za wyzywanie graczy - wiadomość - 2019-08-20
Szef Respawn przeprosił za zachowanie swoich pracowników.

Prawdopodobnie doczekaliśmy końca afery, którą zapoczątkowała aktualizacja do gry Apex Legends, wprowadzająca tryb solo i nowe, bardzo drogie stroje. Zdobycie większości z nich wiązało się z wydawaniem prawdziwych pieniędzy, co nie wszystkim się podobało. Mikrotransakcje spotkały się z tak negatywnym odbiorem, że twórcy postanowili przeprosić… i wtedy się zaczęło.

Pod wpisem doszło do małych spięć między graczami i twórcami, które szybko eskalowały do regularnego obrzucania się wyzwiskami. Pracownicy studia nie pozostawali dłużni, a w wymyślaniu wiązanek przodował Drew McCoy, jeden z twórców gry Apex Legends.

Padło wiele przykrych słów, niektórzy zachowali się bardzo nieprofesjonalnie i ogólnie zrobiła się z tego niezła afera. Konsekwencjami tego typu wydarzeń są zwykle przeprosiny, których nareszcie się doczekaliśmy. Szef Respawn, Vince Zampella, napisał na Twitterze:

W piątek przekazaliśmy fanom Apex aktualne informacje o tym, jak zmieniamy wydarzenie Iron Crown. Część zespołu dołączyła następnie do dyskusji pod tematem na forum Reddit i sprawy przybrały zły obrót. Niektórzy z naszych ludzi przekroczyli granicę ze swoimi komentarzami, a my nie chcemy, aby Respawn był tak reprezentowany. Przepraszam wszystkich naszych fanów, którzy zostali obrażeni. Zawsze będę stał za naszym zespołem tutaj w Respawn i wspierał ich w wypowiadaniu się przeciwko niektórym toksycznym i nieprzyjemnym komentarzom skierowanym do nich - począwszy od gróźb śmierci, a skończywszy na komentarzach skierowanych do ich rodzin i bliskich. Ale nie powinniśmy się zniżać do pewnego poziomu, kiedy komentujemy i prowokować zachowania, którym chcemy zapobiec. Musimy dawać przykład. W zeszłym tygodniu tego nie zrobiliśmy, ale na pewno się poprawimy. Otwarte, zdrowe relacje z naszą społecznością są niezwykle ważne dla nas wszystkich w Respawn.

Reakcja użytkowników Twittera była raczej pozytywna. Wiele osób zaznaczało, że gra jest całkowicie darmowa i nikt nikogo nie zmuszał, aby kupował nowe stroje czy skórki dla niektórych broni.