Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 12:39

Two Point Campus - Microsoft Store ujawnił następcę Two Point Hospital

W Microsoft Store pojawiła się karta gry Two Point Campus od firmy Sega i studia Two Point, będącej prawdopodobnie uniwersytecką wersją Two Point Hospital.

Targi E3 za pasem, więc non stop jesteśmy bombardowani mniejszymi i większymi plotkami. Tym razem dowiedzieliśmy się jednak o czymś, co niemal na pewno okaże się prawdą. W sklepie Microsoftu pojawiła się bowiem karta gry Two Point Campus, czyli – jak możecie się domyślić po tytule – kolejnej po Two Point Hospital strategii ekonomicznej od studia Two Point. Tytuł ma się ukazać na PC, XONE i XSX|S (Microsoft Store nie podaje, rzecz jasna, innych platform, ale można założyć, że wzorem poprzedniczki Campus wyjdzie też na PS4, PS5 i Switcha), a choć nie był opatrzony datą premiery, poznaliśmy sporo z tego, co zaoferuje. No i są screeny.

Źródło: Sega/Microsoft Store.

Karta produktu zniknęła już ze sklepu „zielonych”, ale że w Internecie nic nie ginie, wiemy, co zawierała. W dużym skrócie: Campus ma umożliwić budowę uniwersytetu naszych marzeń. Produkcja pozwoli ograniczyć mikrozarządzanie, tak aby dobrze mogli bawić się przy niej zarówno ci, którzy preferują proste konstrukcje, jak i perfekcjoniści z pietyzmem „sadzący każde drzewo”. Jedynymi ograniczeniami wizji twórczej mają być nasza wyobraźnia oraz stan konta w grze.

Źródło: Sega/Microsoft Store.

Na niezbędne prace będziemy mieli trochę czasu, bo zabawę zaczniemy od letnich wakacji. Zagospodarowanie przestrzeni na zewnątrz to jednak zaledwie kropla w morzu potrzeb – trzeba będzie także zatrudnić personel („od ekscentrycznych profesorów po szalonych badaczy”), wyposażyć bibliotekę czy zorganizować budzące zainteresowanie kursy. Te zapowiadają się szczególnie ciekawie, bowiem wśród nich mają znaleźć się m.in. zajęcia z przeszkolenia rycerskiego (Knight School) oraz praktyki gastronomiczne, podczas których studenci będą piec gigantyczne pizze i ciasta.

Źródło: Sega/Microsoft Store.

Opieka nad młodymi podopiecznymi wydaje się najbardziej złożonym zadaniem, jakie postawi przed nami Two Point Campus. Każdy i każda z nich będą mieli indywidualne potrzeby oraz pragnienia, a do nas, rzecz jasna, będzie należało umożliwienie im ich realizacji. Niezbędne okaże się więc organizowanie koncertów, tworzenie klubów i stowarzyszeń, zapewnianie opieki duszpasterskiej i radosnej, sprzyjającej nauce atmosfery.

Źródło: Sega/Microsoft Store.

To na pewno nie wszystkie atrakcje, jakie zaoferuje nowa gra studia Two Point. Kolejne poznamy wtedy, gdy firma Sega oficjalnie zapowie swoje nowe wydawnictwo. Jest duża szansa, że nastąpi to na czerwcowym E3, gdyż według Jeffa Grubba Japończyków nie zabraknie na tegorocznych targach.

E3 2021