Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2012, 09:31

Turowa strategia Hero Academy również na PC i z ekipą Team Fortress 2 jako grywalną drużyną

Znane z Orcs Must Die! studio Robot Entertainment zapowiedziało pecetową wersję turowej strategii Hero Academy. Wśród grywalnych drużyn znajdzie się ekipa z Team Fortress 2.

Turowa strategia Hero Academy również na PC i z ekipą Team Fortress 2 jako grywalną drużyną - ilustracja #1

Robot Entertainment to studio znane głównie z udanego tower defense Orcs Must Die!. Zespół ma jednak na koncie również popularną turową strategię na urządzenia mobilne zatytułowaną Hero Academy. Twórcy właśnie ogłosili, że druga z tych gier już wkrótce ukaże się również na PC.

Pecetowe Hero Academy trafi do sprzedaży na Steam już 8 sierpnia tego roku. Osoby, które nabędą tę produkcję otrzymają możliwość pokierowania drużyną z Team Fortress 2. Wieści te uświetnił krótki zwiastun pokazujący jak postacie Valve Software prezentują się po przeniesieniu na styl wizualny gry Robot Entertainment:

Hero Academy to turowa strategia, w której zabawa sprowadza się do bitew pomiędzy dwoma drużynami. Celem obu jest zniszczenie należących do przeciwnika kryształów. W każdej turze możemy wykonać łącznie pięć akcji. Posłuszne naszym rozkazom jednostki dzielą się na kilka klas, a ich możliwości bojowe można modyfikować za pomocą specjalnego ekwipunku. Mechanizmy rozgrywki przypominają system PBEM. Oznacza to, że po zaplanowaniu tury wysyłamy ją przeciwnikowi, a ten może odpowiedzieć na nią kiedy zechce. Typowe potyczki trwają więc często przez wiele dni, a większość graczy na raz prowadzi kilka lub kilkanaście starć.

Warto dodać, że przeciwieństwie do wersji na iOS bazowa edycja pecetowa nie będzie darmowa. W zamian za to nie zobaczymy żadnych reklam. Gracze komputerowi otrzymają początkowo dostęp do drużyny złożonej z rycerzy drużyny Council oraz ekipy z Team Fortress 2. Dodatkowe zespoły będzie można dokupić w formie DLC. Każda grupa posiadać ma oczywiście zupełnie inny skład dysponujący unikalnymi umiejętnościami.

Turowa strategia Hero Academy również na PC i z ekipą Team Fortress 2 jako grywalną drużyną - ilustracja #2
Screen z wersji na iOS.

Warto dodać, że Hero Academy umożliwi wspólną zabawę użytkownikom pecetów oraz urządzeń opartych na systemie iOS, takich jak iPad czy iPhone. Co godne pochwały, będziemy mogli korzystać z jednego konta użytkownika na wszystkich platformach. Dzięki temu raz zakupione DLC pojawi się na każdym z naszych urządzeń. Co więcej, nabywając drużyny przez Steam otrzymamy dostęp do unikalnych przedmiotów w Team Fortress 2.