Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 listopada 2015, 12:33

autor: Jiker

TruckSimulation 16 - zadebiutowała mobilna odpowiedź na Euro Truck Simulator 2

Posiadacze urządzeń z systemami Android oraz iOS mogą już wyjeżdżać na drogi Europy Zachodniej i Środkowej z zamiarem dostarczania towarów do jednego z dwudziestu dobrze odwzorowanych miast w mobilnym symulatorze ciężarówek TruckSimulation 16.

Symulatory cieszą się w naszym kraju nadzwyczajną popularnością. Zapewne nie inaczej będzie także z pierwszym tak dobrze zapowiadającym się mobilnym symulatorem ciężarówek, zatytułowanym TruckSimulation 16 (wcześniej znany pod nazwą TruckSim). Produkcja studia Astragon Entertainment, która właśnie trafiła na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS, kładzie nacisk na realizm rozgrywki i powstała z inspiracji pecetowym hitem Euro Truck Simulator 2.

Choć TruckSimulation 16 jest grą płatną, z ceną ustaloną na poziomie około 13 złotych, twórcy zdecydowali się na umieszczenie w niej mikropłatności. Umożliwiają one szybsze odblokowanie całej zawartości, w tym ciężarówek, miast i tras. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby bawić się bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Warto też zauważyć, że tytuł został wydany m.in. w polskiej wersji językowej (napisy).

TruckSimulation 16 pozwala wcielić się w szefa firmy transportowej, a także w zatrudnianego przez nią kierowcę. W trakcie obszernej kampanii odwiedzamy dwadzieścia europejskich miast (m.in. Poznań, Berlin, Pragę, Paryż, Brukselę, Monachium, Wiedeń, Lyon i Mediolan), w których nie brakuje charakterystycznych budowli. Prowadzą do nich tysiące dróg, odtworzonych na podstawie aktualnych map.

Do naszej dyspozycji oddano siedem licencjonowanych ciężarówek (m.in. MAN TGX, Asca X8, Venturi Tracos), z pomocą których realizujemy rozmaite zadania spedycyjno-transportowe. Korzystamy przy tym z ośmiu rodzajów przyczep, dostosowanych do przewożenia odmiennych towarów (naczepa do przewozu drewna i wielkich gabarytów, naczepa chłodnicza itd.). Warto przy tym zauważyć, że gra oferuje realistyczną fizykę jazdy, a każdy pojazd prowadzi się inaczej. Odpowiednie doznania zapewnia też możliwość włączenia widoku z kokpitu ciężarówki.

Rozgrywkę urozmaica aspekt strategiczny, sprowadzony do kwestii zarządzania firmą. W trakcie kampanii musimy zatrudniać kierowców, budować oddziały w różnych miastach oraz sprawnie gospodarować budżetem, tak aby odpowiednio zbilansować przychody z wydatkami. Więcej informacji na temat gry dostarczy Wam obszerne FAQ.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TruckSimulation 16

TruckSimulation 16