Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 grudnia 2014, 10:19

autor: Jiker

Transformers: Battle Tactics – turowa gra bitewna zadebiutuje w przyszłym roku

W przyszłym roku na platformach App Store i Google Play pojawi się nowa gra na licencji Transformerów. Będzie nią Transformers: Battle Tactics, turowa gra bitewna autorstwa studia DeNA. Tytuł zostanie wydany w modelu darmowym z mikropłatnościami.

W 2015 roku w ręce fanów trafi kolejna gra mobilna stworzona na gorącej licencji Transformerów. Transformers: Battle Tactics, bo o nowej produkcji japońskiego studia DeNA mowa (m.in. Star Wars: Galactic Defense, Transformers: Age of Extinction), reprezentuje gatunek turowych gier bitewnych. Tytuł zostanie wydany na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Transformers: Battle Tactics zaoferuje kampanię solową oraz sieciowy tryb multiplayer. Oba tryby zostaną ze sobą powiązane – tak pod względem mechaniki zabawy, jak i zawartości. Rozgrywka w gruncie rzeczy polegać będzie na tym samym: uczestnictwie w kolejnych turowych bitwach, do których przystąpią drużyny złożone z czterech robotów. Członków ekipy wyselekcjonujemy spośród ponad 75 przedstawicieli Autobotów i Decepticonów – nie zabraknie wśród nich największych gwiazd uniwersum (m.in. Optimus Prime, Megatron, Starscream, Bumblebee).

Gra wykorzysta mechanikę starć znaną z innej taktycznej gry studia DeNA, Super Battle Tactics. Na polu bitwy wystąpią wszyscy członkowie drużyny. Niezwykle ważny będzie zatem ich dobór – lepiej będzie złożyć zgraną ekipę, aniżeli postawić na czterech potężnych, ale niezbyt pasujących do siebie mechanicznych indywidualistów. Bohaterów opisywać będzie szereg statystyk, poza tym każdy z nich będzie dysponować specjalnymi umiejętnościami. Transformacja w pojazd lub maszynę latającą nie będzie jedynie wizualnym dodatkiem. Cechy i ataki robota zostaną ulegną wówczas modyfikacji. Rozgrywka zaoferuje zatem całkiem sporą głębię taktyczną, mimo że tytuł najpewniej kierowany będzie do graczy casualowych.

Ciekawie zapowiada się zwłaszcza opcja wieloosobowa. Umożliwi ona bowiem toczenie starć w czasie rzeczywistym ludziom z całego świata. Do częstych powrotów zachęcać nas będą różnorakie rankingi najlepszych graczy. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o specyficznym stylu graficznym, który możecie podziwiać na zamieszczonych niżej zrzutach ekranu. Niestety, jak dotąd twórcy nie udostępnili żadnych nagrań prezentujących gameplay. Czekamy również na dodatkowe wieści w sprawie terminu premiery.