Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 lutego 2015, 10:49

Touchdown Hero – polska zręcznościówka w amerykańskim stylu

Rodzime studio Cherry Pick Games wypuściło mobilną zręcznościówkę Touchdown Hero, czyli endless runnera, w którym kierujemy zawodnikiem futbolu amerykańskiego próbującym zdobywać przyłożenia. Gra dostępna jest w wersji na systemy iOS, Android i Windows Phone.

Warszawskie studio Cherry Pick Games postanowiło wykorzystać atmosferę szaleństwa związanego z Superbowl i wypuściło mobilną zręcznościówkę Touchdown Hero, która łączy mechanizmy endless runnera z elementami futbolu amerykańskiego.

Produkcja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android oraz Windws Phone i jak większość produkcji ze swojego gatunku oparta została na modelu darmowym z mikropłatnościami. Wyjątkiem jest wydanie na Windows Phone, które kosztuje 3 złote.

Touchdown Hero wcielamy się w zawodnika futbolu amerykańskiego, który jak na endless runnera przystało, automatycznie pędzi przez boisko trzymając piłkę. Próbują go zatrzymać zawodnicy drużyny przeciwnej, a naszym zadaniem jest manipulowanie za pomocą gestów kierunkiem biegu w sposób, który umożliwi bohaterowi uniknięcie kontaktu z rywalami.

Zgodnie z tytułem, celem gry jest oczywiście wywalczenie przyłożeń. Początkowo, aby je osiągnąć wystarczy ominąć kilku przeciwników. Ale z każdym kolejnym przyłożeniem dystans, który musimy pokonać by dotrzeć do kolejnego ulega zwiększeniu. Zgodnie z klasycznymi zasadami endless runnera pełna wygrana jest niemożliwa. Prędzej czy później nawet najlepszy graczy popełni błąd i tym samym bieg zawodnika dobiegnie końca. Cała zabawa sprowadza się więc do prób bicia własnych i cudzych rekordów punktowych.

W Touchdown Hero za sukcesy możemy odblokować wiele różnych kostiumów, od tych przypominających stroje oficjalnych drużyn, aż po bardziej fantastyczne, jak np. uniform przypominający wdzianko Supermana. Wszystko to ukazano w ładnej grafice wykonanej w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.