Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2017, 10:25

autor: AlexB

Total War: Warhammer II - zobacz test grafiki i wydajności

Specjaliści z kanału Candyland przygotowali porównanie ukazujące wygląd i wydajność gry Total War: Warhammer II na poszczególnych ustawieniach graficznych. Tytuł zadebiutuje 28 września.

Zachodnie tereny świata Warhammer Fantasy przypominają Amerykę Południową. - Total War: Warhammer II - zobacz test grafiki i wydajności - wiadomość - 2017-09-26
Zachodnie tereny świata Warhammer Fantasy przypominają Amerykę Południową.

Najbliższy czwartek będzie dobrym dniem dla wszystkich miłośników uniwersum Warhammera Fantasy i serii strategii Total War, stworzonej przez brytyjskie studio Creative Assembly. Wówczas bowiem na rynku pojawi się Total War: Warhammer II, przeznaczony wyłącznie na PC. W ubiegłym miesiącu poznaliśmy jego oficjalne wymagania sprzętowe. Nie rozwiały one jednak wszystkich wątpliwości części graczy. Jak bowiem wiadomo, z optymalizacjami bywa różnie. Rozpoczęło się zatem oczekiwanie na pierwszy test ukazujący, jak sprawuje się najnowsze dziełu studia Creative Assembly w praktyce. Dostarczył nam go niezawodny youtube'owy kanał Candyland. Na najnowszym filmiku możemy zobaczyć zestawienie tego, jak wygląda i jak wydajny jest Total War: Warhammer II na poszczególnych ustawieniach graficznych. Materiał można obejrzeć poniżej.

Na powyższym materiale gra została uruchomiona w rozdzielczości 4K 2160p (3840 × 2160). Należy zaznaczyć, że gameplay nagrano za pomocą programu FRAPS, co mogło w pewnym stopniu przełożyć się na wydajność. Oto konfiguracja komputera, który został użyty do testu:

  • System operacyjny: Windows 10 Pro 64bit
  • Procesor: Intel Core i7 6700K 4.00 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB DDR4
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti
Elfy już gotują się do walki. - Total War: Warhammer II - zobacz test grafiki i wydajności - wiadomość - 2017-09-26
Elfy już gotują się do walki.

Różnica między poszczególnymi ustawieniami graficznymi jest widoczna przede wszystkim w jakości tekstur, wielkości oddziałów oraz odległości rysowania. Różnice między detalami średnimi a maksymalnymi są dość wyraźne. Nieco łagodniejsze jest przejście z poziomu „Medium” na „Minimum”. Jak natomiast wygląda kwestia wydajności? Jak możemy zobaczyć, podczas bitew na sprzęcie testowym liczba klatek przez większość czasu nie spada poniżej pewnej granicy (70 FPS dla ustawień minimalnych, 60 FPS dla średnich i 30 FPS dla maksymalnych). Nieco inaczej sprawa wygląda na mapie kampanii. Podczas szybkiego poruszania się po niej można dostrzec wyraźne „chrupnięcia”.

Do premiery Total War: Warhammer II zostały już tylko dwa dni. Jeśli ktoś waha się z decyzją o kupnie, zachęcamy do zapoznania się z pierwszymi recenzjami tytułu. Według nich deweloperom z Creative Assembly udało się stworzyć doskonałą grę dla wszystkich miłośników uniwersum Warhammera Fantasy oraz gier strategicznych. Nie jest to jednak produkcja idealna – dyplomacja szwankuje, a na mapie kampanii brakuje sporo ras i państw (które prawdopodobnie pojawią się w formie DLC). Obecnie średnia ocena Total War: Warhammer II w serwisie Metacritic wynosi 87/100 (na podstawie 26 recenzji).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.