Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2016, 19:30

autor: Ender

Total War: Warhammer – deweloperzy przedstawiają plany odnośnie DLC

Producenci Total War: Warhammer przedstawili plany odnośnie zestawów DLC. Trafią one do graczy po premierze gry, która wyznaczona została na 24 maja tego roku.

Tytuł zadebiutuje 24 maja na PC - Total War: Warhammer – deweloperzy przedstawiają plany odnośnie DLC - wiadomość - 2016-04-12
Tytuł zadebiutuje 24 maja na PC

Na oficjalnym blogu Total War: Warhammer przedstawiciele studia Creative Assembly zaprezentowali plany związane z zestawami DLC, które ukażą się po premierze podstawowej wersji produkcji. Dodatki dla tytułu zaczęły wzbudzać emocje wśród fanów uniwersum Warhammera gdy okazało się, że gracze będą mogli pokierować siłami Chaosu tylko po ściągnięciu odpowiedniego rozszerzenia, które dostępne ma być w dniu debiutu gry dla osób składających pre-ordery. W przedstawionych właśnie planach autorzy zapewniają jednak, że spora część z planowanych DLC będzie całkowicie darmowa. Podkreślają również, że rozmiary i historia fantastycznego świata Total War: Warhammer dają szerokie pole do popisu dla projektantów nowych grywalnych jednostek oraz ras. Przyszłe dodatki będą podzielone na trzy kategorie:

Zestawy Lordów

  1. W ich skład wchodzić będzie dwóch legendarnych lordów z własnymi questami oraz unikalnymi przedmiotami. Ponadto zestawy te zawierać będą zupełnie nową jednostkę bojową oraz elitarne wersje już istniejących typów podkomendnych.

Nowe Rasy

  1. Jak sama nazwa wskazuje, otrzymamy zupełnie nową grywalną rasę (jednostki, budynki itd.), którą wykorzystamy w głównej kampanii jaki i w rozgrywkach multiplayer. Poza tym dostaniemy również nowych lordów i bohaterów, przedmioty magiczne oraz czary, a także związane z nimi technologie.

Nowe Kampanie

  1. Zestawy te zaoferują to samo co rozszerzenie z nową grywalną rasą. Dodatkową atrakcją jest specjalna kampania skupiająca się na danej frakcji, przedstawiająca istotny fragment historii świata Warhammera.

Na razie twórcy nie zdecydowali się na to jakimi konkretnie frakcjami zajmą się w pierwszej kolejności. Czekaja więc na sugestie i pomysły fanów.

Po premierze produkcji na graczy czekać będzie szereg nowych DLC - Total War: Warhammer – deweloperzy przedstawiają plany odnośnie DLC - wiadomość - 2016-04-12
Po premierze produkcji na graczy czekać będzie szereg nowych DLC

Przypomnijmy, że Total War: Warhammer jest efektem współpracy pomiędzy firmą Games Workshop a studiem Creative Assembly i jego wydawcą, firmą Sega. Producenci postawili sobie za zadanie stworzenie względnie wiernej wirtualnej adaptacji legendarnej gry bitewnej umieszczonej w bogatym uniwersum fantasy Warhammera. Twórcy wykorzystali przy tym formułę i mechanikę popularnej serii strategicznej Total War. W czasie zabawy pokierujemy losami jednej z kilku frakcji i zawalczymy o władzę, podbijając nowe tereny, rozwijając wojsko i poznając dalsze losy bohaterów kampanii. Esencją zabawy są bitwy z udziałem setek jednostek. Twórcy czerpią garściami z podręczników do Warhammera, więc fani tego świata odnajdą tu wiele znanych elementów i odniesień. Data premiery Total War: Warhammer wyznaczona została na 24 maja tego roku. Produkcja ukaże się wyłącznie na komputerach PC.

  1. Total War: Warhammer – kompendium wiedzy
  2. Graliśmy w Total War: Warhammer – test kampanii wypadł pomyślnie
  3. Oficjalna strona gry Total War: Warhammer

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer