Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2022, 20:16

Reperowanie Total War: Warhammer 3 trwa, ocena powoli idzie do góry [Aktualizacja]

Total War: Warhammer 3 nie przestaje się rozwijać, a jego ocena na Steamie powoli, acz zauważalnie rośnie. Nieustające w pracach nad grą studio Creative Assembly zdradziło szczegóły aktualizacji 1.3 oraz termin wydania „łatki”.

Aktualizacja

Update 1.3 do gry Total War: Warhammer III jest już dostępny. Tutaj znajdziecie kompletną listę zmian wprowadzanych przez patch, a na poniższym filmie możecie zobaczyć prezentację najważniejszych spośród nich.

Oryginalna wiadomość

Osoby grające w Total War: Warhammer 3 ze zniecierpliwieniem oczekują zapowiedzianego na sierpień 2022 roku trybu Imperia nieśmiertelnych (ang. Immortal Empires), a tymczasem odpowiedzialne za grę studio Creative Assembly szykuje się do wydania patcha 1.3. Deweloper obiecał, że ów update będzie gotowy na trzeci kwartał 2022 r. i tak też się stanie„łatka” ma zostać udostępniona dokładnie za tydzień, czyli 30 czerwca. A co nas w niej czeka?

Mniejszy patch – Immortal Empires priorytetem

Twórcy skupili się przede wszystkim na uwagach, sugestiach i prośbach społeczności. Jednocześnie zaznaczyli, że omawiana aktualizacja jest nieco mniejsza od dwóch poprzednich, gdyż większość zespołu pracuje nad wspomnianym wcześniej trybem Immortal Empires. Dlatego nadchodzących za tydzień poprawek nie będzie wiele – mimo to powinny one zadowolić fanów. Najważniejsze z nich widnieją na liście poniżej; z pozostałymi zapoznacie się zaś tutaj.

Do 7 lipca do godziny 19:00 czasu polskiego grę Total War: Warhammer 3 zakupicie na Steamie z 10-procentową zniżką – za 197,99 zł (więcej ofert z letniej wyprzedaży na platformie firmy Valve znajdziecie tutaj). Jest ona również dostępna w ramach usługi PC Game Pass, którą możecie wykupić, klikając w poniższy przycisk.

Abonament PC Game Pass kupisz tutaj.

Ocena (bardzo) powoli rośnie

Gracze wydają się względnie pozytywnie oceniać postawę dewelopera i sposób, w jaki naprawia on Total War: Warhammer 3. Za dowód niech posłuży powoli rosnący odsetek pozytywnych recenzji gry na Steamie. Uwzględniając dane z „ostatnich 30 dni”, 7 maja wynosił on 35%, a 17 maja 28%. Dziś natomiast jest równy 52%. Warto jednak wziąć poprawkę na spadającą liczbę recenzji w ogóle, którą dostrzeżecie na poniższym wykresie.

Reperowanie Total War: Warhammer 3 trwa, ocena powoli idzie do góry [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Steam.

Update 1.3 do Total War: Warhammer 3 – najważniejsze poprawki

  • Dodany zostanie drugi pakiet elitarnych jednostek zwanych Sławnymi Regimentami (Regiments of Renown). Ma być ich siedem i będą przynależeć do różnych frakcji – tak aby wszystkie stronnictwa były sobie równe pod względem ich liczby – lecz na szczegóły trzeba poczekać do następnego tygodnia.
  • Drzewka postaci i umiejętności doczekają się istotnych zmian. Celem ich wprowadzenia będzie poprawienie skuteczności „zwykłych” i legendarnych Lordów, a także ułatwienie co niektórym frakcjom odbudowy armii.
  • Kampania Królestwa Chaosu otrzyma liczne poprawki, w tym chyba najbardziej wyczekiwaną, czyli możliwość przeteleportowania się jednostek gracza do Kuźni Dusz, gdy pojawi się tam armia AI (wcześniej trzeba było na nią czekać w odpowiednim miejscu).
  • Pomniejsze frakcje należące do Tzeentcha nie będą mogły korzystać z umiejętności Splątanie Ścieżek (ang. Change of the Ways), a dla pozostałych jej czas odnowienia zostanie wydłużony, tak aby nie mogły jej nadużywać.
  • Usprawniona zostanie umiejętność Wielkiego Kataju, sprawiająca, że jednostki danej formacji pozostają w niej niezależnie od wszystkiego (ang. Formation Attack) – m.in. poprzez zapewnienie im dodatkowej obrony w walce w zwarciu.
  • Miao Ying (Wielki Kataj) będzie mogła korzystać ze zdolności Oko Burzy (ang. Eye of the Storm) również w formie smoka.
  • Po wydaniu patcha 1.3 bitwy lądowe i bitwy o dominację będzie dało się rozgrywać w trybie rankingowym.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.