Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2022, 18:45

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Total War: Warhammer 3 z Immortal Empires zaoferuje gigantyczną mapę

Zaprezentowano mapę nadchodzącego trybu Immortal Empires do gry Total War: Warhammer III. Jest ona dwukrotnie większa od tej z rozszerzenia Mortal Empires do poprzedniej odsłony serii.

Tydzień temu pisaliśmy ostatnio o ambitnym trybie Immortal Empires do gry Total War: Warhammer III, który ma na celu połączyć obszary i frakcje z poprzednich odsłon serii. Owa forma zabawy ma zadebiutować w fazie beta przed końcem sierpnia. Dzisiaj poznaliśmy kilka szczegółów odnośnie mapy dla tego trybu.

Mapa Immortal Empires. Źródło: www.totalwar.com.

Spory kawał ziemi

Mapa trybu Immortal Empires będzie największą w dotychczasowej historii serii. Jej powierzchnia ma być dwa razy większa od tej znanej z analogicznego wariantu zabawy Mortal Empires do gry Total War: Warhammer II.

  1. Mapa Mortal Empires zawierała 401 osad, 183 frakcje na start i 74 Legendarnych Lordów do wyboru.
  2. W przypadku Immortal Empires mowa o 554 osadach, 278 frakcjach na start i 86 Legendarnych Lordach (liczby te mogą ulec zmianie w trakcie bety).
  3. Omawiany tryb ma być wspierany przez wiele miesięcy – a może nawet lat – po jego premierze.
  4. Tym samym w kolejnych DLC do Immortal Empires – także tych darmowych – otrzymamy nowe rasy i grywalnych Legendarnych Lordów.

Warto zaznaczyć, że na mapie znajdą się tereny, po których nie będzie można się przemieszczać, gdy Immortal Empires zadebiutuje, np. Khuresh oraz Ind (choć może ulegnie to zmianie w przyszłości).

Ponadto niektóre mechaniki z kampanii z poprzednich odsłon – np. Wielki Wir z Warhammera II – nie pojawią się na mapie Immortal Empires, gdyż nie byłyby one ze sobą kompatybilne.

Stary Świat nie taki płaski

W Immortal Empires uświadczymy szlaki morskie (ang. sea lanes). Pozwolą one podróżować Lordom i Bohaterom z zachodniego krańca globu na wschodni – bądź na odwrót – co oczywiście zajmie kilka tur, acz stworzy zupełnie nowe możliwości taktyczne.

Zagraj w Warhammer III dzięki subskrypcji Game Pass – kupisz ją tutaj

Szlaki morskie. Źródło: www.totalwar.com.

  1. Recenzja gry Total War: Warhammer 3 - wojna się nie zmienia
  2. Total War Warhammer 3 - poradnik do gry
  3. Total War: Warhammer III – strona oficjalna

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.