Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2015, 13:32

Tony Hawk's Pro Skater 5 doczekał się dużego patcha

Tony Hawk's Pro Skater 5, jedna z najgorzej ocenianych pozycji tego roku, otrzymała właśnie patch, który aktualizuje grę do wersji 1.03. Oprócz szeregu poprawek łatka dodaje także sporo nowej zawartości.

Aktualizacja do wersji 1.03 waży prawie 8 GB. - Tony Hawk's Pro Skater 5 doczekał się dużego patcha - wiadomość - 2015-11-28
Aktualizacja do wersji 1.03 waży prawie 8 GB.

Tony Hawk's Pro Skater 5 może się „poszczycić” pewnym miejscem na liście najgorzej ocenianych gier tego roku – średnia not z ponad 40 recenzji w serwisie Metacritic zatrzymała się na katastrofalnym 32/100. Studio Robomodo próbuje jednak ratować co tylko się da i właśnie wypuściło patch o potężnych rozmiarach – łatka waży prawie 8 GB, a lista poprawek i nowej zawartości jest naprawdę długa.

W oznaczonym numerem 1.03 patchu deweloperzy dodali dwie kampanie, w tym jedną z Wojowniczymi Żółwiami Ninja w roli głównej (!), oraz dwie mapy, jedną podziemną, drugą osadzoną na Dzikim Zachodzie. Zaktualizowano część tekstur, tutorial, edytor parków, pewne elementy gameplayu, system oceniania zawartości stworzonej przez graczy, rozgrywkę wieloosobową oraz funkcjonalność rankingów. Zwiększono też liczbę punktów, jakie możemy zdobyć podczas kampanii – ze 128 urosła ona do 150. Oczywiście nie obyło się bez poprawienia błędów, których zatrzęsienie było podstawą do fali krytyki, jaka spłynęła na grę po premierze. Usprawniono interfejs użytkownika i ułatwiono poruszanie się w menu. Parę poziomów zostało również upiększonych wizualnie, Robomodo zajęło się także oświetleniem. Szczegółową listę zmian możecie znaleźć pod tym adresem.

Poprawione zostały m.in. modele wielu postaci. - Tony Hawk's Pro Skater 5 doczekał się dużego patcha - wiadomość - 2015-11-28
Poprawione zostały m.in. modele wielu postaci.

Dobrze widzieć, że twórcy starają się choć trochę uprzyjemnić doznania płynące z nowego Tony Hawk's Pro Skater, trudno się jednak zastanawiać, czy nawet największe patche cokolwiek tu zmienią. „Piątka” była ostatecznie krytykowana nie tylko za niedociągnięcia, ale i za brak tej samej magii, który wyróżniał poprzednie odsłony serii.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tony Hawk's Pro Skater 5