Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2015, 09:08

autor: Adrian Werner

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ozłocone

Firma Ubisoft poinformowała, że gra Tom Clancy's Rainbow Six: Siege osiągnęła złoty status. Tym samym możemy być pewni, że zapowiedziany na początek grudnia termin premiery zostanie dotrzymany.

Prace nad grą zostały zakończone. - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ozłocone - wiadomość - 2015-10-31
Prace nad grą zostały zakończone.

Ostatnio co chwila otrzymujemy informacje o osiągnięciu przez kolejne gry złotego statusu. Po Fallout 4, Need for Speed oraz Just Cause 3 przyszła kolej na Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek firmy Ubisoft. Tzw. „ozłocenie” oznacza, że prace nad projektem zostały zakończone, a do tłoczni powędrowały płyty z ostateczną wersją. Powoduje to, że możemy być prawie pewni, że nie czekają nas już żadne opóźnienia i produkcja ukaże się w zapowiadanym terminie.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege nastawione będzie na tryb multiplayer, w którym zmierzą się dwie drużyny – oddziały specjalne i kryminaliści. Dostępny ma być także kooperacyjny TerroHunt, w którym gracze połączą siły przeciwko sterowanym przez sztuczną inteligencję terrorystom. Pojawi się również tryb dla pojedynczego gracza, ale będzie on głównie pełnił rolę treningu przez rozgrywkami wieloosnowowymi.

Gra zaoferuje spory wybór jednostek specjalnych. Znajdziemy wśród nich brytyjski SAS, amerykański FBI SWAT, francuski GIGN, rosyjski Specnaz oraz niemiecki GSG 9. Potyczki rozgrywane będą na niewielkich i ciasnych mapach. Zadaniem jednostek specjalnych będzie wyeliminowanie wszystkich kryminalistów i uratowanie zakładników. Ciekawym elementem powinna okazać się możliwość zniszczenia większości elementów otoczenia, więc np. nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wysadzić drzwi, czy zrobić dziurę w ścianie lub podłodze. Całość zostanie zaprojektowana tak, aby wymusić na graczach ścisłą współpracę w ramach drużyny, a samotne wilki nie będą miały większych szans na przetrwanie.

Przypomnijmy na koniec, że Tom Clancy's Rainbow Six: Siege zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera nastąpi 1 grudnia, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce. Produkcja otrzyma lokalizację kinową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych.

  1. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – oficjalna strona gry
  2. Taktyka, taktyka i więcej taktyki – wrażenia z zamkniętej bety Rainbow Six: Siege na PC
  3. Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: GSG 9, statystyki z bety, nowe filmy]
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.