Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 13:08

autor: Aquma

Titanfall 2 zyskuje na popularności dzięki Apex Legends

Wpis na forum Reddit wskazuje, że niezwykła popularność Apex Legends przyczyniła się do wzrostu zainteresowania poprzednią grą studia Respawn Entertainment, czyli Titanfall 2.

Titanfall 2 odżywa dzięki Apex Legends. - Titanfall 2 zyskuje na popularności dzięki Apex Legends - wiadomość - 2019-02-12
Titanfall 2 odżywa dzięki Apex Legends.

W SKRÓCIE:

  1. popularność Apex Legends przyczyniła się do wzrostu zainteresowania Titanfall 2;
  2. liczba osób grających równocześnie na Xboksie One przekroczyła 10 tys. po raz pierwszy od 2017 roku;
  3. rosną także statystyki obrazujące aktywność na pecetach.

Darmowa strzelanka battle royale Apex Legends okazała się dużym sukcesem dla studia Respawn Entertainment oraz wydawcy Electronic Arts. W ciągu ośmiu dni, które minęły od premiery, na serwery gry zalogowało się już przeszło 25 mln unikalnych użytkowników. Okazuje się, że świetne wyniki FPS-a przyczyniają się także do wzrostu popularności poprzedniej produkcji wspomnianego dewelopera (osadzonej zresztą w tym samym uniwersum) – wydanego w 2016 roku Titanfall 2.

Post opublikowany na forum Reddit wskazuje, że liczba osób grających równocześnie w wspomniany trzyletni tytuł na Xboksie One przekroczyła niedawno 10 tys., co nie zdarzyło się od 2017 roku. Wzrost zainteresowania widać także w przypadku komputerów – choć w ich przypadku liczby nie są tak imponujące (wczoraj w szczytowym momencie do gry zalogowało się 3400 osób), to rosną z każdym dniem.

Przypominamy, że Titanfall 2 to FPS, którego akcja toczy się w świecie science fiction. W tytule tym gracze otrzymują możliwość kontrolowania zarówno zwykłego żołnierza, jak i potężnego mecha, zwanego tytanem. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez branżowe media. Niestety, świetne recenzje nie znalazły odzwierciedlenia w wynikach finansowych – gra sprzedała się gorzej niż oczekiwał wydawca.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w studiu Respawn Entertainment powstaje kolejna część serii Titanfall, o której na razie nie wiemy zupełnie nic. Twórcy pracują też w pocie czoła nad gwiezdnowojenną grą akcji Star Wars Jedi: Fallen Order, która ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

  1. Respawn Entertainment – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach