Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2019, 09:16

autor: Aquma

Respawn tworzy jeszcze jeden projekt powiązany z serią Titanfall

Szef studia Respawn Entertainment – Vince Zampella – zdradził na Twitterze, że jego firma pracuje nad jeszcze jednym projektem powiązanym z marką Titanfall. Prezes EA, Andrew Wilson, wyjawił, że będzie to gra „premium”.

Jednak dostaniemy Titanfall 3? - Respawn pracuje nad jeszcze jednym projektem powiązanym z serią Titanfall - wiadomość - 2019-02-06
Jednak dostaniemy Titanfall 3?

W SKRÓCIE:

  1. kolejna pełnoprawna część serii Titanfall być może powstanie;
  2. sugerują to wypowiedzi Vince’a Zampelli (szefa Respawn Entertainment) oraz Andrew Wilsona (prezesa Electronic Arts);
  3. gra powinna się pojawić jeszcze w tym roku.

Studio Respawn Entertainment wydało niedawno darmową strzelankę battle royale Apex Legends, której akcja rozgrywa się w uniwersum znanym z serii Titanfall. Choć tytuł błyskawicznie przyciągnął rzesze graczy, nie brakowało też głosów krytyki – część osób uznała, że gra F2P, w dodatku należąca do popularnego obecnie podgatunku, jest jedynie sposobem na szybkie spieniężenie marki, przy równoczesnym zaprzepaszczeniu jej ducha. Oliwy do ognia dolały doniesienia o tym, że trzecia część cyklu została skasowana.

Wygląda jednak na to, że nadzieja na stanięcie za sterami Tytana jeszcze nie umarła. Tak przynajmniej sugeruje Vince Zampella – prezes Respawn Entertainment.

Mamy tony rzeczy planowanych dla @PlayApex (Apex Legends - red.). Jesteśmy również zaangażowani w słuchanie opinii graczy. Pracujemy nad czymś jeszcze powiązanym z marką Titanfall (tak, powiedziałem to słowo na T), co ma się pojawić później w tym roku. Uwielbiamy eksperymentować w tym szalonym uniwersum! - czytamy.

Oczywiście, sformułowanie użyte przez Zampellę jest wyjątkowo niedokładne i może równie dobrze dotyczyć gry mobilnej, nieoczekiwanego DLC do Titanfall 2 czy nawet samego Apex Legends. Nad czym pracuje studio? Trochę światła na wypowiedź szefa Respawn Entertainment rzucił Andrew Wilson – prezes Electronic Arts – w czasie ostatniego spotkania z inwestorami.

Chociaż na razie nie mogę się podzielić szczegółowymi informacjami o tym, co planujemy dla Titanfall, Respawn to niesamowicie kreatywny zespół. Zawsze spodziewali się, że Apex Legends będzie spektakularną grą w gatunku battle royale i że wykorzystają ją jako punkt wyjścia do prawdziwie kreatywnego spojrzenia na to, czym jest Titanfall w kontekście gier premium, później w tym roku – powiedział Andrew Wilson.

Wiadomo więc, że otrzymamy produkt „premium”, co sugeruje, że projekt może być czymś większym – być może nawet pełnoprawną kontynuacją?

  1. Electronic Arts – strona oficjalna
  2. Respawn Entertainment – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach